Sausakimšoje Maskvos teismo salėje susirinkę žmonės skanduoja gėda teisėjams, kurie tik ką ketveriems metams į kalėjimą pasiuntė 34-erių programuotoją Konstantiną Kotovą. Griežtos įkalinimo bausmės jis sulaukė vien už tai, kad šią vasarą daugiau nei du kartus dalyvavo nesankcionuotuose protestuose per trumpiau nei pusmetį. Prieš keletą metų už tokį nusižengimą vyras būtų gavęs paprasčiausią baudą. Tačiau prieš septynerius metus V. Putinui susigrąžinus prezidento postą ir kilus masiniams protestams, Kremliaus šeimininkas baudas pakeitė kalėjimu.
„Nuo pat šios bylos pradžios buvo akivaizdu, kad nei tyrimas, nei teismo byla neturi nieko bendro su teise ar įstatymais. Tai buvo tiesiog formalumas, kuris atliktas itin greitai, preliminarus tyrimas užtruko dvi su puse dienos“, – sako advokatė Maria Eismont.
K. Kotovas jau penktas asmuo vos per tris dienas siunčiamas į belangę už liepą Maskvą drebinusių protestų metu neva pažeistus įstatymus. Tuo tarpu Vladimiras Putinas, kuris kartu su Indijos ir Japonijos lyderiais Vladivostoke vykstančio ekonomikos forumo užkulisiuose stebėjo dziudo varžybas, tvirtina, kad protestai valstybei gali atnešti netgi naudos ir paskatinti spręsti užsisenėjusias problemas. Tiesa, tokios naudos protestai duoda, kai jie nėra nukreipti prieš valdžią.
„Reikia elgtis teigiamai, nesivadovaujant savo ar savo grupės savanaudiškais interesais, o šalies ir žmonių interesais ir veikti vadovaujantis nustatytomis taisyklėmis bei įstatymais“, – teigia prezidentas Vladimiras Putinas.
Kremliaus kritikai įsitikinę, kad protestuotojai stulbinamu greičiu teisiami mėginant įbauginti opozicijos rėmėjus jau prieš šį savaitgalį įvyksiančius Maskvos dūmos rinkimus.