• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sparčiomis ir dažnai įstatymams prieštaraujančiomis statybomis sostinėje nepatenkinta Žvėryno bendruomenė politikus ir biurokratus tikisi pažaboti padedama Europos Komisijos ir Jungtinių Tautų organizacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kelis mėnesius Žvėryno bendruomenė kreipėsi į Europos Komisiją (EK) su skundu dėl Lietuvos teisės aktų ir Orhuso konvencijos neatitikties.

REKLAMA

Praėjusią savaitę gautas atsakymas: EK atlieka išsamų tyrimą, kaip Lietuva laikosi Orhuso konvencijos ir su ja susijusių direktyvų bei reglamentų.

„Jeigu Europos Komisija nuspręs, kad įstatymai yra nesuderinami su Orhuso konvencija ir galiojančiomis direktyvomis, iš pradžių tai bus sprendžiama derybų kelių - Lietuvai bus siūloma suderinti savo teisės aktus. Jeigu to nepavyks padaryti per nustatytą terminą, EK turi teisę kreiptis į Europos Bendrijų Teisingumo Teismą, kuris įpareigotų Lietuvą pakeisti savo įstatymus ir atitinkamai suderinti su Europos Sąjungos teise“, - „Respublikai“ sakė Žvėryno bendruomenės pirmininkės pavaduotojas Paulius Markevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Tautų Europos ekonominio komiteto (JT EEK) Orhuso priežiūros komitetas tokį tyrimą jau atliko ir kovo pabaigoje oficialiai patvirtino, kad Lietuvos įstatymai neatitinka konvencijos.

Pasak P.Markevičiaus, rytoj Rygoje prasidedančiame trečiajame Orhuso konvencijos šalių susitikime bus priimtas atskiras sprendimas dėl Lietuvos teisės aktų ir Orhuso konvencijos neatitikimo. Pagrindiniai pažeidimai yra Lietuvos teisės aktų nesuderinamumas su tarptautine teise, įskaitant detaliųjų planų organizatoriaus teisių perdavimą patiems vystytojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgdamas į neatitikimo priežastis ir mastą JT EEK rekomendavo, kad Lietuvos Vyriausybei reikėtų imtis konkrečių būtinų įstatyminių, administracinių, kontrolės ir kitų priemonių. Tačiau ir Vyriausybė, ir Seimas šiame bare mažai ką tenuveikė.

Pagrindinis Orhuso konvencijos tikslas yra užtikrinti žmogaus teisę gyventi palankioje jo sveikatai ir gerovei aplinkoje, taip pat pareigą individualiai ir kartu su kitais saugoti aplinką bei gerinti jos būklę dėl dabartinių ir būsimų kartų gerovės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų