Tačiau Lydso universiteto (University of Leeds) mokslininkai, atlikę interviu su 300 striptizo šokėjų, atskleidė įdomios informacijos apie savo drabužėlius nusimetančias moteris. Nors kai kurie faktai pasitvirtina – buvimas išprievartautai – tačiau kai kurie dalykai gali jus nustebinti.
Jos turi išsilavinimą
Viena įdomiausių tyrimo išvadų yra tai, kad viena iš keturių striptizo šokėjų turi universitetinį išsilavinimą. Apie 20 proc. moterų šį darbą pasirinko tik tam, kad galėtų apmokėti savo bakalauro ar magistro studijas.
Kai kurios striptizo šokėjos negalėjo rasti darbo pagal savo turimą specialybę, tad nusprendė laikinai užsidirbti šokant. Užuot gavusios minimumą kaip padavėjos kokioje kavinukėje, jos gali didžiuotis uždirbdamos daug daugiau.
Jos ne tik nusimeta drabužėlius
Dauguma mano, jog striptizo šokėjos darbas yra tik nusirengti ir „pasiraityti“ prie stulpo. Tačiau tyrėjas dr. Tyla Sandersas (Teela Sanders) sako, jog „80 proc. striptizo šokėjų darbo užima kalbėjimas“. Norėdamos užsidirbti maksimumą pinigų, šios moterys turi būti geresnės plepės nei šokėjos.
Joms patinka jų darbas
Didžioji dauguma kalbintų striptizo šokėjų teigia, jog joms patinka tai, ką daro. Aukštas pasitenkinimo darbu lygis paneigia mitą, jog šokėjos nekenčia savo darbo ir gyvena siaubingą gyvenimą. Beje, šio verslo atstovės turi itin lankstų darbo grafiką, kuris taip pat kelia pasitenkinimą darbu (ir gyvenimu).
Jų niekas nevertė dirbti šio darbo
Tyrimas rodo, jog striptizo šokėjos tokią profesiją pasirinko pačios, t.y. niekuo neverčiamos. Jas domino profesinės perspektyvos, galimybė uždirbti nemažus pinigus ir jau minėtas lankstus darbo grafikas, kurio dėka gali lankyti paskaitas ar auginti vaikus. Vyrauja stereotipas, kad šios moterys neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik tapti striptizo šokėjimos. Tai netiesa.
Jos uždirba daugiau pinigų, negu manai
Lydso universiteto tyrimas rodo, kad vidutiniškai striptizo šokėjos per vakarą Didžiojoje Britanijoje uždirba ~230 svarų arba ~950 litų. Per metus striptizo šokėja gali uždirbti ~48 tūkst. svarų arba ~200 tūkst. litų. Panašią sumą Didžiojoje Britanijoje uždirba kompiuterių programuotojai ir patys universitetų profesoriai, t.y. žmonės, atlikę šį tyrimą.