Apie nusižudžiusį Santaros klinikų mediką pirmas pranešė naujienų portalas tv3.lt. Policija skelbia, kad prieš 7 valandą ryto 1987 metais gimusio vyro kūnas rastas Mokslininkų gatvėje esančio daugiabučio bute. Pareigūnai įtaria savižudybę. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas patvirtino, mirė 36 m. medikas, dirbęs Santariškėse pilnu etatu.
Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys taip pat prabilo, kad Santariškėse mirė jaunas gydytojas. Apie tai jis trečiadienį ryte paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.
„Iš Santariškių pasiekė liūdna žinia – mirė jaunas gydytojas. Policija atlieka tyrimą aplinkybėms nustatyti, todėl prašau kol kas susilaikyti nuo pirminių vertinimų. Gydymo įstaigoje dirba psichologų komanda, kuri teikia pagalbą kolegoms, taip pat susisiekta su šeima dėl pagalbos jai. Prašome vertinti artimųjų ir kolegų privatumą šią sunkią akimirką. Užuojauta artimiesiems ir visiems, kurie pažinojo jauną specialistą“, – rašė ministras.
2019 m. Vilnius – nusižudė traumatologas
2019 metų spalį nusižudė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) traumatologas. Jis buvo jaunas, virš 30 metų amžiaus vyras, dviejų mažamečių vaikų tėvas. Po savaitgalio budėjimų vyras namuose rastas be gyvybės ženklų. Ši žinia ligoninės kolektyvą pribloškė – į jauną traumatologą buvo dėta daug vilčių, jam žadėtos puikios karjeros perspektyvos.
Jaunasis gydytojas kolegoms skundėsi dėl vadovybės vykdomo persekiojimo, nuolatinio spaudimo rinktis tarp darbo ir šeimos ir pažeminimo. Gydytojo kolegos pasakojo, jog jis buvo itin kruopštus, perfekcionistas. „Žinia apie netektį buvo netikėta. Kiek man yra žinoma, tas gydytojas buvo labai veiklus, baigęs mokslus su aukso medaliais. Žmogus – perfekcionistas, kuris siekia viską atlikti tobulai“, – portalui lrytas.lt pasakojo ligoninėje dirbantis kunigas prof. dr. Kęstutį Ralis.
Po gydytojo savižudybės Ortopedijos ir traumatologijos centro vadovas Narūno Porvaneckas buvo priverstas palikti darbą ligoninėje.
2021 m. Šiauliai – nusižudė medikė rinkusi įrodymus apie mobingą ligoninėje
2021 m. gegužės pradžioje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė. Kaip vėliau paaiškėjo, 36-erių gydytoja buvo neteisėtai atleista iš darbo. Ligoninė tuo metu kaltino ją dokumentų klastojimu – kaip vėliau nustatė darbo ginčų komisija, tokie kaltinimai buvo nepagrįsti. Artimųjų teigimu, gydytojos savižudybę galėjo nulemti neteisėtas atleidimas ir patiriamas psichologinis smurtas. Buvo žinoma, jog gydytoja rinko įrodymus apie ligoninėje vykdomą mobingą.
„Ji tai padarė spontaniškai, nes ji buvo grįžusi iš kelionės, parą budėjo. Ketvirtadienį ryte jai baigėsi budėjimas ir jai įteikė atleidimą iš Šiaulių ligoninės. Ją, matyt, tas sukrėtė. Ji mums nieko nepranešė, kad buvo atleista, mes nieko nežinojome ir ją tiesiog radome paskui. Būtume žinoję, būtume kažką padarę“, – pasakojo medikės brolis Artūras Šilinskas.
Kad gydytoja rinko įrodymus apie mobingą ligoninėje patvirtino ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI). VDI duomenimis, 2020 m. rugpjūčio 25 d. Šiaulių teritoriniame skyriuje buvo gautas VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės grupės darbuotojų raštas, kuriame buvo nurodyta, kad darbuotojai patiria psichologinį smurtą iš Širdies ir kraujagyslių centro vadovės.
Nusižudžiusios medikės brolis tvirtino, kad šeima rinks mobingo Šiaulių respublikinėje ligoninėje įrodymus ir dėl artimosios mirties kreipsis į prokuratūrą.
„Mes norime, ką mūsų sesuo pradėjo, užbaigti. Kad baigtųsi Šiaulių ligoninėje betvarkė. Mes, šeimos nariai, tokie patys. Aš irgi esu kovotojas. Aš to nepaliksiu taip“, – kalbėjo Artūras.
Vėliau paaiškėjo, jog nusižudžiusi gydytoja buvo nėščia. Tai patvirtino gydytojos artimieji. Po kilusio skandalo sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo atleistas Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Tiesa, tais pačiais metais jis ėmėsi vadovauti Plungės ligoninei.
Šių metų sausį nusižudžiusios medikės artimieji apskundė prokuratūros sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą nenustačius, jog dėl medikės privedimo prie savižudybės būtų kalti kiti asmenys, pranešė BNS.
2021 m. Vilnius – nusižudė gydytojas urologas
2021 m. rugsėjo 20 d. paskelbta žinia, apie nusižudžiusį Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoją urologą. Tai antroji gydytojo savižudybė šioje įstaigoje.
Pirmasis apie tai pranešęs portalas LRT.lt teigė, kad gydytojas sirgo depresija, nusižudė penktadienį. Incidento metu gydytojas RVUL nedirbo, buvo pasiėmęs atostogų, tačiau darbo kitose gydymo įstaigose sustabdęs nebuvo.
RVUL gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Gintaras Varanauskas naujienų portalui LRT.lt sakė, kad jį asmeniškai šokiravo žinia apie kolegos savižudybę – tokio urologo poelgio esą sunkiai buvo galima tikėtis.
„Man ši žinia buvo šokas. Pažinojau jį kaip kolegą, normalus žmogus buvo, geras specialistas. Jis buvo bendraujantis, kompanijos žmogus. (Ar buvo požymių, kad gydytojas jautėsi blogai? – LRT.lt) Tikrai ne, bet aš seniai jį mačiau, nuo kokio pavasario nebuvau matęs“, – pasakojo G. Varanauskas.
Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė teigė įtarianti, kad ši mirtis greičiausiai buvo susijusi su mobingu, psichologiniu smurtu.
„Žinau, kad įstaiga apie tai nepranešė ministerijai, nes vakar kalbėjau apie tai su jos atstovais. Kitas dalykas, kas kelia labai daug minčių – savaitgalį pasipylė dergiantys straipsniai apie Respublikinės Šiaulių ligoninę, kaip ten viskas yra blogai, kad buvo nušalintas direktorius. Ir remiantis eksministro feisbuko paskyros tekstais, kokie yra komentarai, manau, kad šis atvejis greičiausiai bus dėl darbo aplinkos“, – sakė A. Gerliakienė.
Savo ruožtu ligoninė tokius kaltinimus laikė nepagrįstais.
„Skyriaus vadovybė lanksčiai žiūrėjo į jo pageidavimus dėl darbo laiko, atsižvelgdama į visus nedarbingumo epizodus, atostogų prašymus ir kitus darbo organizavimo aspektus, todėl griežtai atmetame bet kokias mobingo insinuacijas.
Netikėta žmogaus mirtis visada yra didžiulė tragedija, paliekanti daug skausmo ir neatsakytų klausimų. Tai itin jautri ir diskretiška tema, kurioje neišvengiamai paliečiami asmens privataus gyvenimo klausimai, o jų viešinti neturime nei juridinės, nei moralinės teisės“, – pranešė ligoninė.
Pas kurį lengva užsiregistruoti , pažiūrėk kokios eilės 3,4mėn į priekį .Ar supranti kokį bordaką padarei .Vertas ,,pagyros žodžių."Ir visa bakalaurinė vyriausybė , greičiau dinkit nuo valdymo,užteks betvarkės 20 metų į priekį