„Ne tik mažieji, bet ir didieji organizatoriai kitais metais planuoja dar didesnį augimą – 10–15 proc., nes lietuviai kuo toliau, tuo labiau atsiduoda ne tik slidinėjimui, bet sportui ir aktyvioms atostogoms“, – svarsto kelionių organizacijos „Himountains“ direktorius Karolis Mažulis.
Noriai keliauja lėktuvu
Vis populiarėja nauja tendencija – rinktis keliones ne autobusu, o lėktuvu. Jei anksčiau kompanijos rinkdavosi leistis į ilgesnes keliones, dabar norima sutaupyti laiką ir pasirenkama skristi.
„Pastebėjau, kad tikrai labiau renkamasi slidinėjimo keliones lėktuvu dėl to, kad dažnai išvykus į keliones su autobusas jie arba sugenda, arba dėl sniego lavinų uždaromi keliai, prailgsta vykimo laikas į kelionę. Tad norėdami turėti daugiau laisvo laiko, lietuviai renkasi keliauti lėktuvu“, – pasakoja Makalius.lt slidinėjimo kelionių ekspertė Liucija Alksninytė.
Pasak jos, nors kelionių pardavimai vis dar vyksta, bet šiuometiniai jau keliais procentais viršijo praeitų metų pardavimus. „Kelionių akademijos“ pardavimo vadybininkas Šarūnas Janickas taip pat nurodo, kad labiau domimasi kelionėmis lėktuvu bei jaučiamas trečdaliu didesnis slidininkų padaugėjimas.
„Tam įtakos turi ir tai, kad kasmet daugėja ir krypčių, kur slidininkai gali keliauti. Nepaisant to, kad šiemet Europoje juntamas nerimas dėl sniego trūkumo, visi populiariausi kurortai turi šiuolaikinę dirbtinio sniego gaminimo įrangą“, – komentuoja Š. Janickas.
„Himountains“ direktorius išskiria, kad lėktuvu kelionės dažnėja ir dėl to, kad nors anksčiau tokie skrydžiai buvo brangesni nei keliavimas autobusiuku, paskutiniu metu atsiranda pigių oro bendrovių skrydžių, kurios įkandamos ir mažesnes pajamas turintiems žmonėms.
Jog autobusiuku keliauja tie, kurie yra tiesiog pripratę, teigia „Guliverio kelionių“ direktorius Algis Brazionis. „Yra ir tokių privalumų kaip kompanija ir bendravimas, galima apsigyventi toliau nuo trasų, geresniame viešbutyje ir už mažesnę kainą, o autobusu keliauti iki trasų“, – sako A. Brazionis.
Nori patogiau, bet pasirenka pigiau
Slidinėjimo kelionių ekspertė L. Alksninytė atskleidžia, kad lietuviai visada nori kelionių į kurias būtų viskas įskaičiuota – ir maitinimas, ir slidinėjimo pasas, tačiau galiausiai pasirenkamas pigesnis pasiūlymas.
„Jei labai gera kaina, tai lietuviai dažniausiai numoja ranka į įskaičiuotus pusryčius ir vakarienę, bet pasirenka apartamentus be maitinimo ir mano, kad gaminsis patys. Taip pat dairosi kurortų arčiau Duty free zonos, kuriose galėtų ir pigiau apsipirkti“, – sako L. Alksninytė.
„Kelionių akademijos“ pardavimo vadybininkas Šarūnas Janickas pripažįsta, kad dažnai girdime, jog lietuviai nori pigiai ir labai patogiai, bet iš tiesų yra klientų, kurie renkasi tiek apartamentus, kad tiesiog būtų stogas virš galvos, tiek viešbučius su pirtimis ir baseinais. „Vienas svarbiausių visų keliautojų reikalavimų: kad būtų lengvai pasiekiami keltuvai pėstute arba vadinamuoju "ski–busu"“, – pabrėžia jis.
Pašnekovai teigia, kad norėdami pigesnių kelionių, lietuviai pradeda įsigyti keliones kuo anksčiau, nes paskutinės minutės bilietų gali jau ir nebelikti, o su kiekvienu mėnesiu kainos didėja. O pigiausios kelionės – sausį. Vasarį – kovo vidurį, kuomet dienos gražesnės, kainos gali būtų ir 20 proc. brangesnės.
Specialistai įvardija, kad pasirinkusiems važiuoti slidinėti autobusu, populiariausia šalimi tampa Slovakija, o skrendant lėktuvu renkamasi Austrija ir Italija bei populiarėjanti Prancūzija. Susidomėjimas auga Andora ir Gruzija.
Kelionių kainos svyruoja nuo maždaug 200 eurų (be slidinėjimo paso) ir gali viršyti net ir 1000 eurų.