Įsibėgėjant Sveikatingumo metams, vis daugiau žmonių didesnį dėmesį skiria sveikam gyvenimo būdui, stengiasi aktyviau judėti ir vasaros laukia sportuodami, teigiama pranešime spaudai.
Šių metų pirmo ketvirčio pabaigoje sportuojančių skaičius buvo 20% didesnis, nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, o lankytojų srautas vien tik nuo sausio iki balandžio mėnesio išaugo 14%, rodo sporto ir sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ statistika. Priešingai nei pernai, šįmet pastebimas gerokai išaugęs sporto užsiėmimų grupėje lankomumas – net 67% didesnis nei prieš metus. Auga ir juos lankančiųjų vyrų skaičius, per metus šoktelėjęs kiek daugiau nei 10%. Populiariausių treniruočių penketuką šiuo metu sudaro jėgos, pilates, jogos, vandens bei dviračių aerobikos užsiėmimai.
„Iš tiesų, pavasaris – sporto klubams pats aktyviausias darbymetis. Šiuo metu daugiausiai lankytojų simpatijų ir dėmesio sulaukia įvairių tipų sporto treniruotės grupėje – jų populiarumas ypač išaugo prasidėjus didžiajai lankytojų bangai likus maždaug trims mėnesiams iki vasaros. Greitų ir efektyvių rezultatų daugeliui padeda pasiekti intensyvios treniruotės drauge su bendraminčiais, siekiančiais panašių tikslų, todėl labiau lankomi energingi užsiėmimai“, - teigė sporto ir sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ grupinių treniruočių vyr. trenerė Žaneta Valainienė.
Pasak Ž. Valainienės, rinkdamiesi sporto užsiėmimus, lankytojai labiausiai atsižvelgia į savo charakterio būdą, fizinį pasirengimą, norimus pasiekti rezultatus, o dažnai – ir specialisto rekomendacijas, apimančias visus šiuos kriterijus. Susidomėjimas grupiniais sporto užsiėmimais didėja dėl vis atsinaujinančios jų pasirinkimo įvairovės, profesionaliai sudėliotų programų ar motyvuojančio trenerių įsitraukimo. Taip pat pastebimas ir palankus grupės efekto poveikis, kai darbas drauge su tų pačių tikslų siekiančiais tampa efektyvesnis, didina azartą ir norą neatsilikti.
Remdamasis savo profesine patirtimi, Vilniaus universiteto docentas, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis akcentuoja, kad tam tikros veiklos drauge su kitais pasirinkimą dažnai lemia žmogaus asmenybės tipas. „Tie, kurie renkasi bendrą veiklą su kitais – nesvarbu, sportą, mokymąsi, darbą ar kt. – pagal asmenybės tipą priskiriami ekstravertams. Jiems labai svarbus ryšys su aplinka, aplinkinių nuomonė, vertinimas ar reakcija į jų veiksmus. Tokio tipo žmones dažnai apima noras stengtis, kai kiti mato, todėl bet ką darant kartu su kitais jiems labai svarbu tarpusavio palaikymas, komentaras, tiesioginis įvertinimas čia ir dabar, skatinantis kryptingai veikti toliau“, - sakė E. Laurinaitis.
VU docento teigimu, ar žmogus, veikdamas kažką grupėje, jaučiasi psichologiškai geriau, ar ne, priklauso ir nuo to, kokia jį supančios aplinkos reakcija. „Motyvacija pasitempti ir būti tokiu pat geru ar netgi pralenkti auga tik tada, jeigu žmogus tinkamai įvertina savo bei kitų jėgas ir supranta, kad pasivyti šalia esančius iš tiesų įmanoma įdėjus realiai galimas pastangas. Tačiau jeigu nuo pat pradžių šalia esantys atrodo nepasiekiami, motyvacija tik mažės“, - pažymėjo docentas.
Todėl užsiėmimai grupėje rekomenduojami labiau tiems žmonėms, kuriems sudėtinga patiems sau išsikelti tikslus ir jų siekti savarankiškai, taip pat tiems, kuriems svarbu aplinkinių nuomonė, paskatinimai ir tiems, kurie žino, kad net menkiausia pastaba jų nedemotyvuos, o aplinkinių ryžtas bei pastangos tik įkvėps siekiant asmeninių tikslų.