• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors pedofilijos skandalo epicentre atsidūręs Kristijonas Bartoševičius aiškina nieko nežinojęs apie prokuratūros tyrimą, o trauktis iš Seimo sugalvojo būdamas Čilėje, vis daugiau faktų verčia abejoti tokiais žodžiais. Parą prieš pasitraukdamas iš Seimo dėl asmeninių priežasčių Bartoševičius turėjo išvykti į naują komandiruotę, kuri labiau panaši į prabangias atostogas – Seimo valdyba skubiai sprendė šį klausimą.

Nors pedofilijos skandalo epicentre atsidūręs Kristijonas Bartoševičius aiškina nieko nežinojęs apie prokuratūros tyrimą, o trauktis iš Seimo sugalvojo būdamas Čilėje, vis daugiau faktų verčia abejoti tokiais žodžiais. Parą prieš pasitraukdamas iš Seimo dėl asmeninių priežasčių Bartoševičius turėjo išvykti į naują komandiruotę, kuri labiau panaši į prabangias atostogas – Seimo valdyba skubiai sprendė šį klausimą.

REKLAMA

O pats Bartoševičius, nesantis Seimo nariu, į skambučius jau nebeatsako ir visuomenei paaiškinimų nebeteikia. Tyli ir prokurorai, paklausti, ar jau ėmėsi kokių nors veiksmų politikui netekus neliečiamybės.

Bartoševičius prieš porą metų gana drąsiai stojo prieš įtūžusią minią pasikalbėti. Tąkart protestas prie Seimo pasibaigė riaušėmis, bet būtent Bartoševičius buvo vienas iš nedaugelio parlamentarų, išdrįsusių pasikalbėti su žmonėmis akis į akį.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar kilus galimam pedofilijos skandalui ir pasitraukus iš Seimo, Bartoševičius, kadaise įkūnijęs milijonierių verslininką televizijoje, į klausimus nebeatsakinėja. Jei pastarosiomis dienomis kėlė telefono ragelį ir kalbėjosi su žiniasklaida, tai dabar to jau nebedaro.

REKLAMA

Generalinė prokuratūra taip pat visuomenei neteikia jokios informacijos, ar jau ėmėsi kokių nors veiksmų dabar jau buvusio Seimo nario atžvilgiu.

Vaikų tvirkinimo tyrime minimas Bartoševičius iki šiol aiškino, kad iš Seimo traukiasi dėl asmeninių priežasčių ir, kad tai neva nebuvo skubotas sprendimas – apie tai jis galvojo jau kurį laiką. Bet faktai rodo, kad trauktis nusprendė skubotai.

Prašymą rinkimų komisijai išsiuntė penktadienio vakarą, būdamas komandiruotėje Čilėje. Ten jis dalyvavo kongrese, kuriame diskutuota apie ateitį. O mėnesio pradžioje Seimo valdybą įtikinėjo, kad jam iš tiesų tai svarbu.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra toksai tęsinys spalio mėnesį vykusio Ateities komitetų suvažiavimo Suomijoje ir ten buvo ne tik Lietuvos atstovai, bet ir kitų šalių – Austrijos, Čilės, Estijos, Filipinų, Islandijos, Kanados, Paragvajaus, Urugvajaus, žodžiu, iš viso pasaulio tie atstovai“, – sausio 5-ąją kalbėjo K. Bartoševičius.

Bartoševičius valdybai tada nurodė, kad kelionė į Čilę jam padės sukaupti patirtį, kuri padės surengti analogišką renginį Vilniuje. Be to, dalį lėšų jis pasiryžo apmokėti iš savo kanceliarinių lėšų eilutės. O jau būnant Čilėje valdyba ėmėsi kito Bartoševičiaus ir jo kolegų prašymo – komandiruoti juos į Indiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl Kristijono Bartoševičiaus, Vytauto Mitalo ir Andriaus Vyšniausko dalyvavimo, įgyvendinant projektą „Demokratijos tinklo programa“, – kalba Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Dėl to valdybai dar teko ketvirtadienį surengti ir neeilinį posėdį – sutrumpinti Bartoševičiaus vizitą Čilėje, kad jis spėtų išvykti į Indiją. Ir tam valdyba pritarė. O tada, po pusantros paros, Bartoševičius kažkodėl nusprendė, kad reikia staiga viską mesti ir trauktis iš Seimo, nors kitą dieną jo laukė komadiruotė į Indiją, kuri savo pobūdžiu labiau panaši į prabangią turistinę-poilsinę kelionę, nei į darbą.

REKLAMA

O kelionė į Indiją turėjo būti gana įspūdinga, tad atsisakymas tokios kelionės vien dėl to, kad Seime pasidarė nemiela atrodo keistai. Ten Bartoševičius turėjo susipažinti su Indijos demokratija ir kultūra. Per 10 dienų politikams numatyti ne tik įvairūs susitikimai su indų politikais, bet ir ekskursijos. Pavyzdžiui, į Tadžmahalą, kuris laikomas vienu iš naujųjų pasaulio stebuklų. Žinoma, kartu ir gyvenimas 5 žvaigždučių viešbutyje, vakarienės ir panašiai.

REKLAMA

„Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kelionės išlaidas apmoka kviečiančioji pusė, taigi, Seimas dėl to išlaidų nepatirs“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Bet penktadienio vakarą parašęs atsistatydinimo pareiškimą, Bartoševičius iš Čilės grįžo į Vilnių. Pirmadienį ryte pranešė žinią viešai, o po pietų su sava žinia apie galimą pedofiliją prabilo ir prokuratūra. Tiek jis, tiek ir kiti konservatoriai sako, kad nieko apie tyrimą iš anksto nežinojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Net tada, kai kažkas iš frakcijos yra kviečiamas liudyti byloje liudininku, pavyzdžiui, kaip man teko praėjusioje kadencijoje „MG Baltic“ byloje tą daryti, tu informuoji frakcijos vadovybę, kad yra tokia situacija. Tarsi reputaciškai tave pakvietė duoti parodymus apie aplinkybes, kurias tu žinai dėl savo darbo, bet vis vien apie tokius dalykus reikia įspėti. Aš negaliu įsivaizduoti tokios situacijos, kada kas nors ką nors žinojo ir slėpė“, – tvirtina Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pats Bartoševičius dar neišsikraustė ir iš kabineto Seime. Jis kol kas stovi tuščias ir užrakintas, nors ten turėtų atsikraustyti šiandien jo vietą užėmęs Vilius Semeška.

Indijoje pasimokyti demokratijos.....bl........cia tipo kaip jie ten gatvėje keli pasigrobe prievartauja kol numiršta....... Nū seimas duoda, vel googlinu ir vėl meta f64....... Kantrybė tikiuosi pas visus baigiasi
Apie moralinę atsakomybę ponia, esate ką nors girdėjusi? Kažkada, labai labai seniai ir Lietuvoje tokia atsakomybė egzistavo.
Po tragiškų įvykių Aleksandrijoje, kai policininkas sukėlė tris vaikus pražudžiusią avariją, 2007 metais lapkričio 12 d. atsistatydino tuometinis Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, prisiimdamas politinę atsakomybę. Kartu atsistatydino ir tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, jo atsistatydinimo pareikalavo J.E. Prezidentas Valdas Adamkus. Po neblaivaus policininko 2011 m. vasario 14 d. sukeltos avarijos, nusinešusios dviejų žmonių gyvybes, atsistatydina Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.
Būta ir daugiau tokių atvejų, bet su laiku, Lietuvos politinėms partijoms išsigimus tai išnyko. Dabar kas neatsitiktų, politikai pastato akis ir tvirtina: - čia ne aš kaltas, kalta aplinka...
Šiaip tai, tokių duomenų (apie gręsiančius kaltinimus) nutekinimas yra nusikaltimas.
Būtų normali teisėsauga - atsektų kas skambino į tą Čilę (bet oi, tai gali kažkas iš tvartelio) - po to atsektų kas pranešė skambinusiam ir būtų išeita ant nutekintojo (galima daiktas ant savęs, kaip sakoma ...)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų