Remiantis „German Marshall Fund“ atliktos apklausos rezultatais, neigiamai ES vertinančių britų skaičius per metus išaugo 14 proc., iki 49 proc.
Daugiau nei pusė britų dabar mano, kad Britanijos narystė ES neigiamai atsiliepia vidaus ekonomikai, ir tik 40 proc. apklausos dalyvių sakė, kad narystė yra naudinga.
Daugiau nei du trečdaliai apklaustų britų teigė, kad ekonominė krizė juos paveikė asmeniškai, o 58 proc. neigiamai vertino tai, kaip šalies valdžia sprendė ekonomikos problemas.
79 proc. iš tūkstančio apklaustų Didžiosios Britanijos gyventojų pažymėjo, kad šalies vyriausybė turėtų išsaugoti visišką ekonomikos ir biudžeto politikos kontrolę.
Kitų valstybių gyventojų nuomonės nedaug skyrėsi nuo britų. Iš 12 tyrime dalyvavusių ES valstybių tik dauguma (53 proc.) Vokietijos gyventojų sakė, kad ES turėtų turėti didesnę galią prižiūrint nacionalinius biudžetus.
Ispanai euro atžvilgiu buvo nusiteikę skeptiškiausiai, net 57 proc. apklaustųjų sakė, kad bendra valiuta pakenkė jų ekonomikai. Tokią nuomonę išsakė 52 proc. apklaustų prancūzų ir 51 proc. apklausos dalyvių Italijoje.