• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Vilniuje vykusi antroji Lietuvos tinklaraštininkų konferencija „BLOGin 2008“ parodė, kad mūsų krašto virtualiosios bendruomenės pasiryžusios kovoti už lietuvišką raštingumą internete, teigia „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje neišvengiamas komercinis padažas nebuvo įkyrus, tačiau renginio tendencija žadinti verslumą, regis, tokioje nekomercinėje ir laisvoje erdvėje kaip tinklaraščiai (t. y. virtualūs vieši dienoraščiai, anksčiau vadinti „blogais“, atsiradę prieš dešimtmetį ir paplitę prieš penkmetį) buvo daugelio dalyvių pastebėti. Profesionalaus tinklaraščio „nezinau.lt“ kūrėjas ir vienas didžiausių šios srities autoritetų Džiugas Paršonis per trumpą laiką pabėrė šūsnį labai vertingų praktinių pastebėjimų ir teorinių apibendrinimų. Anot žiniasklaidos milžino „Alfa.lt“ vado Virgio Valentinavičiaus, Lietuvoje egzistuoja „stiklinė siena“ tarp tradicinės žiniasklaidos ir „blogosferos“ (arba tinklaraštinės žiniasklaidos), tad pastarosios balsas į dangų eina, bet jo nepasiekia. Šiems teiginiams mėgino paprieštarauti kitas tautinės tinklaraštinės žurnalistikos veteranas, žurnalo „Verslo klasė“ vadas Aurelijus Katkevičius. Pasitelkdamas savo paties pavyzdį, jis stengėsi įrodyti, kad virtualioji tinklaraštinė žiniasklaida sėkmingai skandina tradicinę ir kad jis, atstovaudamas pastarajai, ypač dėl to nesisieloja. Vienintelis būdas tradicinei žiniasklaidai išlikti yra, anot jo, tradicinės ir virtualiosios žiniasklaidų susipynimas, kas, pasak pranešėjo, Lietuvoje sėkmingai vyksta.

REKLAMA

Žurnalistas Virgis Savukynas savo pranešime „Kas sieja Web2.0, Benderį, šampūną, Lietuvos politiką ir U2“ bandė įrodyti, kad naujoji virtualiųjų bendruomenių karta yra žiniasklaidos diletantų aukso amžius. Bet ypatingą pasisekimą pelnė ir tikrą furorą sukėlė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė. Ji savo pranešimu „Lietuviškai, lietuviskai ar lietuvishkai?“ kategoriškai ir įtikinamai įrodė, kad internetinis lietuvių neraštingumas nustumia mūsų tautą lietuviškos raštijos srityje net kelis šimtmečius atgal. Dera pripažinti, kad konferencijos dalyviai entuziastingai pritarė mūsų norminės kalbos gynėjos teiginiams. Buvo paminėtos ir tokios puikios lietuvių interneto kūrėjų iniciatyvos, kaip „neburnok.lt“ ir „Ė-propaganda“.

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje ypač daug dėmesio buvo skiriama tokiems naujiems interneto reiškiniams, kaip „socialiniai tinklai“ (ang. social networks). Juos konferencijos dalyviams pristatė populiarių Lietuvoje internetinių bendruomenių „one.lt“, „klase.lt“, „frype.lt“, „blogas.lt“, „draugas.lt“ kūrėjai. Dalyviai įdėmiai išklausė Europos socialinius tinklus jaunimui pristačiusią viešnią Vanessą Witkovski ir sukritikavo „myspace.com“ tinklą reklamavusius svečius iš Suomijos.

Stambiausio Lietuvos tinklaraščių portalo „blogas.lt“ šeimininkai skelbia, kad per metus tinklaraščių skaičius vien jų portale išaugo beveik dvigubai, nuo 30 iki 50 tūkstančių. Nors iš registruotų tinklaraščių realiai veikia tik nedidelė dalis.

Julijus Lozoraitis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų