Lietuvoje jau galima gydytis virtualiai - turint interneto ryšį ir bet kokį išmanųjį mobilųjį įrenginį, gydytojo konsultacija ir nurodymai pacientui siunčiami elektroniniu būdu. Nors valstybei jau daugelį metų nesiseka įgyvendinti visavertės elektroninės sveikatos projektų, tačiau kai kuriose Lietuvos šeimos klinikose elektroninė paciento kortelė jau pildoma net balsu:
„Žinių radijo“ laidoje „Tinklas“ Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos vadovas, profesorius Leonas Valius teigė, jog tokios naujovės padeda taupyti tiek gydytojų, tiek pacientų laiką, mažina pacientų eiles prie gydytojų kabinetų:
„Mūsų tyrimas rodo, jog Šeimos medicinos klinikoje šeimos gydytojas apie 70 procentų laiko sugaišta ne paciento konsultacijai, o pildydamas dokumentus. Taigi, pacientui lieka tik 30 procentų laiko. Bet kokia inovacija, kuri palengvina, sutrumpina popierinio darbo naštą, palengvina galimybę patekti pas gydytoją, sveikintina. Gydymosi internetu poreikis yra, daugėja ir tokių pacientų. Šis būdas buvo pradėtas taikyti prieš kelerius metus. Ir pradėta buvo nuo teleradiologijos paslaugų. Bet gydymas internetu nėra tikrasis gydymas. Tai daugiau logistika. Dažnai pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją, klausdami, ką daryti, kaip pasiruošti tam tikrai operacijai“, - kalbėjo L. Valius.
Anot profesoriaus, jau yra galimybė paprastu paštu iš namų nusiųsti mėginius tyrimams, o atsakymus gauti elektroniniu paštu. Tiesa, pašnekovas abejoja dėl nešifruoto elektroninio pašto naudojimo konfidencialių paciento duomenų persiuntimui. Apskritai, gydymasis ir tyrimai namie medikų esą vertinami palankiai. Tiesa, kai kurie internete besiskelbiantys gydytojai gali būti paprasčiausi apsišaukėliai ir sukčiai. Todėl prieš kreipiantis būtina pasitikrinti, ar toks gydytojas turi galiojančią licenciją.