• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujai projektuojama 330 kV elektros perdavimo linija Klaipėda–Telšiai grėsė „įkalinti“ Baičių kaimo gyventojus tarp dviejų monstrų. Viena aukštos įtampos linija Klaipėda-Sovietskas per Dovilų seniūnijos gyvenvietę eina jau nuo sovietmečio. Kita linija šalia turėjo atsirasti, kai bus įgyvendintas šis strateginis objektas. Naujoji linija Klaipėdos rajone bus 36 kilometrų ilgio bei kirs 251 sklypą.

REKLAMA
REKLAMA

Baitiškių ir doviliškių asociacijos „Gintarinė tiesa“ ir Dovilų seniūnės Nijolės Ilginienės dar vasarą prasidėjusi kova dėl senosios linijos iškėlimo iš gyvenvietės, matyt, baigsis pergale. AB „Lietuvos energija“ žada senąją linijos atkarpą, einančią per Baičius, iškelti.



Gera žinia

REKLAMA

Trečiadienį „Bangos“ redakciją pasiekė AB „Lietuvos energijos“ pranešimas, jog Klaipėdos rajono Dovilų seniūnijoje esanti aukštos įtampos elektros perdavimo linijos Klaipėda–Sovietskas atkarpa bus iškelta. Anot „Gintarinė tiesa“ asociacijos narės Antaninos Balsienės, ši žinia ypač nudžiugino baitiškius: „Esame labai patenkinti, kad toks monstras iš gyvenvietės bus iškeltas. Net nesitiki, kad pavyko laimėti. Aukštos įtampos linija virš galvų buvo tikra tragedija. Net būnant namuose girdėjosi laidų ūžimas. Elektros gaudavome keliu eidami, ypač nesaugu po laidais stovėti lyjant ir sningant.“

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovei ir specialiojo plano rengėjams raštus rašiusi Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė „Bangai“ sakė, jog džiaugiasi, kad pavyko apginti Baičių gyventojų pageidavimą senąją liniją iškelti ir sutapatinti ją su šalia gyvenvietės eisiančia naująja linija. „Trasa bet kuriuo atveju eis per seniūnijos teritoriją. To mes pakeisti negalime, bet turėjome galimybę senąją liniją iškelti. Gyventojai jau prieš keletą metų ieškojo galimybių, kaip iškelti senąją linijos atkarpą iš namų valdų sklypų, o naujos linijos projektavimas – puiki proga tai padaryti. Suprantame, kad ne visuomet pavyksta atsižvelgti į visų gyventojų interesus ir juos suderinti, bet dėl šio sprendimo žymiai pagerės gyvenimo sąlygos Baičių gyventojams“, - sakė N. Ilginienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4,5 mln. litų

Šiuo metu Vakarų Lietuva elektra aukštos įtampos oro linijomis yra aprūpinama per Latviją ir Kaliningrado sritį. Būtent ši linijos Klaipėda–Sovietskas dalis ir eina per Baičių gyvenvietės žmonių namų valdas.

„Ties Baičių gyvenviete gyventojų sklypus šiuo metu kerta sena aukštos įtampos linija, jungianti Klaipėdą su Sovietsku Kaliningrado srityje. Ji eina prie pat gyvenamųjų namų, kerta gyventojų kiemus, daržus bei sodus. Žmonės nuo sovietmečio gyvena po elektros linijos laidais. Norėdami pagerinti šių gyventojų sąlygas nusprendėme kartu su naujosios linijos statyba iškelti ir šią, senąją liniją bei ją sudubliuoti su naująja“, - sako AB „Lietuvos energija“ technologijų direktorius V. Bancevičius.

REKLAMA

Statant naująją elektros oro liniją bus iškelta apie 5 kilometrai senosios linijos Klaipėda-Sovietskas. Numatoma, kad papildomai AB „Lietuvos energija“ tai kainuos apie 4,5 mln. litų. Pasak specialistų, situacija pagerės maždaug 20 šeimų ir tiems gyventojams, iš kurių žemės sklypų linija bus iškelta. AB „Lietuvos energija“, pasak jos atstovo V. Bancevičiaus, elgiasi socialiai atsakingai ir visuomet stengiasi statydama ir eksploatuodama elektros linijas apgalvoti sprendimus taip, kad jie kuo mažiau darytų įtaką žmonėms ir gamtai.

REKLAMA

Kitiems žemės sklypų savininkams padėtis iš esmės nesikeis, nes linija bus iškelta į naujosios linijos trasą, taigi ji eis ten, kur turi eiti ir naujoji elektros linija Klaipėda–Telšiai. Toje vietoje gyvenamųjų pastatų nėra, su žemės sklypų savininkais pasirašomos servituto nustatymo sutartys.

Tikimasi, kad šiuo metu baigtas rengti linijos Klaipėda–Telšiai specialusis planas bus patvirtintas kovo mėnesį, gegužę – išmokėtos kompensacijos sklypų savininkams, o spalį gautas statybos leidimas.

Vida VALAITYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų