Seimo narys Virginijus Martišauskas kreipėsi į Aplinkos ministrą Arūną Kundrotą siūlydamas nedelsiant panaikinti jo įsakymu nustatytas nepagrįstai vandens telkinių naudojimą laivybai varžančias nuostatas.
Įsakymu nustatyta Leidimų plaukioti mažosiomis plaukiojimo priemonėmis vidaus vandens telkiniuose išdavimo tvarka vertinama kaip prieštaraujanti įstatymams, neatitinkanti Vyriausybės programos, skatinanti valdininkų savivalę ir žlugdanti vandens turizmo plėtros galimybes Nemuno deltoje.
Rašte piktinamasi nuostata, kad leidimai plaukioti Nemuno deltoje bus išduodami tik Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente ir tik po to, kai bus gautas vietos savivaldybės bei valstybinio parko direkcijos pritarimas. Tai, kad asmuo, norintis įplaukti į Nemuno deltos vandenis, prieš tai turi apsilankyti ne tik pas vietos valdininkus, bet ir vykti į už 50 km esančią Klaipėdą, vertinama kaip niekuo nepagrįstas biurokratinių trukdymų kūrimas ir sąlygų piktnaudžiavimams sudarymas.
Savo rašte V. Martišauskas taip pat akcentuoja tai, kad įsakyme ministras nepaiso keleto Vandens įstatymo reikalavimų. Nepaisant įstatymo nuostatos, kad vandens naudojimo leidimų nereikia laivybai vidaus vandenų keliuose, įsakymu nustatytas reikalavimas tokį leidimą įgyti ir norint plaukti Minijos žemupyje, kuris yra pripažintas valstybinės reikšmės vidaus vandens keliu. Toks reikalavimas faktiškai užkerta vandens turistams galimybę aplankyti Minijos žemupyje esantį unikalų Mingės kaimą.
Taip pat įsakyme nėra atsižvelgta į įstatymo reikalavimą nustatomus apribojimus grįsti moksliškai pagrįstais argumentais. To rezultatas - apribojimai vandens naudotojams nustatyti neatsižvelgiant nei į konkrečias vandens telkinių savybes, nei į jų naudojimo laikotarpius. Pavyzdžiui, įsakymu vandens telkinių naudojimas turizmui uždraustas net birželio mėnesį, kai baigiasi žuvų nerštas ir visuotinai pripažįstama, kad žala įprastine laivyba nėra daroma.
“Laivybai Nemuno deltoje nustatyti absurdiški suvaržymai jau seniai kelia žmonių pasipiktinimą, kuris atsimuša į ministerijos biurokratų nurodomus “aplinkosaugos reikalavimus”. Tačiau pastarasis ministro įsakymas leidžia teigti, kad arba ministras bei jo pavaldiniai nėra susipažinę su situacija ir nesuvokia, kokią žalą daro vandens turizmo plėtrai, arba yra siekiama perimti kontrolę į savo rankas tam, kad būtų sužlugdyta bet kokia laisva šio perspektyvaus verslo plėtra. Šiame kontekste Vyriausybės programoje žmonėms pareikšti raginimai imtis netradicinių verslų atrodo mažų mažiausiai juokingai”, - mano V. Martišauskas.