• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva - Europos krepšinio čempionė. 64 metus lauktas džiaugsmas sekmadienio naktį išsiliejo ne tik į gatves ir aikštes, bet ir į virtualias erdves. Žmonės sveikino, glėbesčiavo ir bučiavo ne tik esančiuosius šalia, bet šiuo džiaugsmu dosniai dalijosi su tais, kurie tuo metu buvo toli, o gal ir miegojo.

REKLAMA
REKLAMA

Štai aš į savo mobilųjį telefoną gavau gal kokį dešimtį sveikinimo žinučių. Ir toks aš buvau ne vienas. Apie pagausėjusius skambučių ir žinučių srautus liudija ir didžiausi mobiliojo ryšio operatoriai.

REKLAMA

Didžiausios mobiliojo ryšio bendrovės “Omnitel” atstovė spaudai Vanda Nekrašienė teigė: “Didelio skambučių srauto padidėjimo nebuvo, tačiau SMS srautas padidėjo. Pradėjo jis didėti nuo 21 val., o piką pasiekė 23-24 valandą. Siunčiamų žinučių mobiliuoju telefonu srautas išaugo apie keturis kartus. Lietuva yra krepšinio šalis, o mūsų abonentai labai gyvai domisi krepšiniu ir tokiais išskirtiniais atvejais visuomet pakyla SMS ir skambučių srautai”.

REKLAMA
REKLAMA

Antrosios pagal dydį mobiliojo ryšio bendrovės "Bitės GSM" atstovė Auksė Armonaitė sakė, kad sekmadienio vakare, pasibaigus Europos vyrų krepšinio finalui, 23-24 valandą, skambučių srautas bendrovės tinkle buvo 5 kartus didesnis, nei paprastai.

Kodėl žmonės savo džiaugsmu nori pasidalyti su kuo daugiau pažįstamų? Kalbamės su pramogų verslo atstovu Jogaila Morkūnu: “Susirašinėjimai, sveikinimai trumposiomis žinutėmis kaskart tampa vis populiaresni. Po krepšinio varžybų sulaukiu begalės sveikinimų ir atsakymų į savo žinutes. Tie sveikinimai labai šabloniški: “Jėga”, “Mes nugalėjome”, “Super”. Po finalo aš išsiunčiau kokias 50 SMS žinučių. Ne visi draugai yra šalia. Kodėl mes siuntinėjame atvirukus per Kalėdas, per Velykas? Taip yra ir šiuo atveju. Tai yra galimybė pasveikinti žmogų, kuris tau yra brangus, su pergalė ir džiaugtis kartu su juo”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mobilusis telefonas nėra vienintelė priemonė pasidalyti begaliniu džiaugsmu: tam dar puikiai tinka internetas. Rytą atėjus į darbą manęs elektroninio pašto dėžutėje jau laukė laiškelis, kuriame buvo nuoroda į Lietuvos himną ir toks nurodymas: “Visiems atsistot! Lietuvos rinktinę gerbt!!!”. Vėliau gautų elektroninių laiškelių, kuriuose sveikinama su pergale, net neskaičiavau.

REKLAMA

Internetas krepšinio sirgaliams tapo būtinu įrankiu ieškant informacijos apie jų mėgstamų komandų žaidimą. Apie tai liudija išaugęs naujienų vartų lankomumas. “Omnitel” atstovė spaudai V. Nekrašienė teigė, kad “omni.lt” lankomumas per krepšinio čempionatą išaugo 30 procentų.

REKLAMA

Tačiau internetas tarnauja ne vien tik informacijai gauti. Jis puiki priemonė savo emocijoms išreikšti. Jau tapo įprasta, kad į populiarius krepšinio naujienų portalus užklysta kitų šalių rinktinės sirgaliai, kurie pažeria diskusinių minčių. Apie vieno Serbijos ir Juodkalnijos krepšinio rinktinės gerbėjo nuotykius virtualioje erdvėje pasakoja krepšinio aistruolis Dalius: “Nebūtų serbas, jei neprovokuotų. Prieš ketvirtfinalio susitikimą jis žadėjo, kad serbai lietuviams duos pamoką. Jis gailėjosi, kad mūsų gretose nėra Sabonio, nes žadėjo triuškinti lietuvius, o kiekvienam save gerbiančiam serbui, anot jo, didžiausia laimė matyti verkiantį Sabonį. Mes jam tuomet prirašėm daug įvairiausių nuomonių, bet po rungtynių tikriausiai jis pats jau verkė ir nebepasirodė mūsų puslapyje.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šis serbas nebuvo vienintelis užklydėlis. Mūsų sirgalius erzino ir ispanas. Pasakoja Dalius: “Ispanas rašydavo ispaniškai. Pradžioje dar surasdavome draugų, kurie išversdavo tai, ką jis parašydavo, ir jam atsakydavome, o paskui jau susirašinėdavome - mes lietuviškai, o jis ispaniškai. O po finalo jis, aišku, dingo”.

REKLAMA

Taigi internetas suartina skirtingų tautų krepšinio aistruolius. Suartina, kad virtualioje erdvėje galėtų pasiginčyti ir išlieti emocijas.

Psichologai tokiais atvejais kalba apie masių psichologiją. Mes tampame panašūs vienas į kitą. Visi išgyvename tas pačias emocijas, atsiranda solidarumo, priklausomybės miniai jausmas. Naujosios komunikacijos priemonės - internetas, mobilusis telefonas - išplečia galimybes dalytis šiais jausmais su kitais žmonėmis. Todėl po pergalių dreba ne tik realus, bet ir virtualus pasaulis.

www.lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų