Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna įdėmiai vos tik atvykęs nužiūrinėjo „Stade de France“ stadioną. Būtent čia jis 2003 metais laimėjo pasaulio lengvosios atletikos čempionatą, kai įrankį numetė į 69,69 metrų tolį.

Prieš 21-erius metus Paryžiuje tuomet 31-erių Lietuvos disko metikas varžovus pritrenkė jau pirmuoju metimu, kai diskas nuskriejo 69,69 m. Šis rezultatas kaip paaiškėjo vėliau tapo pergalingu. Antras tuomet liko vengras Roberto Fazekašas 69,01 m.

Ypatingas šis laimėjimas tuo metu V. Aleknai buvo dėl to, kad jam pavyko atsirevanšuoti R. Fazekašui už pralaimėjimą 2002 m. Europos čempionate, o per savo karjerą vengras ne kartą buvo diskvalifikuotas dėl dopingo taisyklių pažeidimų.

Atvyko pasipuošęs tautine atributika

Kartu su šeima į Paryžių dabar jau savo sūnaus Mykolo Aleknos varžybų stebėti atvykęs dukart olimpinis čempionas sakė, kad „Stade de France“ stadione disko metimo varžybos vyksta kitoje pusėje, nei 2003-ais metais.

„Pažiūrėjau ir pagalvojau ar čia taip pat buvo prieš 21-erius metus ar ne, tai aš galvoju, kad viskas buvo iš kitos pusės praeitą kartą“, – pastebėjo jis.

Disko metimo finalas prasidės šiandien 21:25 valandą, o visas intriguojančias varžybas bus galima stebėti portale tv3.lt bei per TV3 televiziją.

„Geros nuotaikos, svarbu, kad viskas gerai baigtųsi“, – sakė V. Alekna, kuris už sūnų laikys špygas ir teigė nežinantis, koks jausmas užplūs tą akimirką, kai viskas baigsis.

Ar gali būti, kad teks nubraukti ir džiaugsmo ašarą?

„Net nežinau, tegu tik laimi, o tada pažūrėsime“, – šyptelėjo V. Alekna, kuris į Paryžių atskrido su dukra Gabriele ir žmona Kristina. Visi Aleknos pasipuošė tautine Lietuvos atributika ir ryškiai išsiskiria iš minios.

Prieš dvi dienas vykusioje disko metimo rungties atrankoje pasaulio rekordo savininkas M. Alekna diską numetė 67,47 m ir užfiksavo geriausią rezultatą iš visų dalyvių.

Finale taip pat varžysis ir Andrius Gudžius, kuris atrankoje iš dvylikos dalyvių užėmė 10 vietą.

Kaip atrodo disko metimo sektorius, kuriame varžysis 12-a geriausių pasaulio disko metikų, galite pamatyti čia. Kelios valandos iki varžybų čia vyko paruošiamieji darbai  – buvo braižomos linijos, dailinama veja.