Džesika Kušlevič
Kiekvienas iš mūsų pastebime, jog 50-ųjų metų laikotarpio drabužių daugėja šiandieninėse parduotuvių lentynose. Daugelio manymu, mada tarsi sugrįžta. Ar sutinki su šia mintimi?
Taip, visiškai sutinku. Galbūt tas vyksta dėl to, kad nėra idėjų kurti visiškai naujus stilius, tad stengiamasi patobulinti tai, kas buvo populiaru praeityje.
Kaip manai, ar vintažinis stilius įgavo didelį autoritetą šiuolaikinėje madoje?
Aš manau, jog taip. Tik neseniai bene populiariausias buvo futuristinis stilius, tačiau vintažinė mada spėjo nustumti ir šį.
Dauguma šiuolaikinio jaunimo atstovų turi negatyvų požiūrį į vintažinę madą. Ar, tavo manymu, vintažinis stilius yra tik džinsai, šortai bei sijonai pakeltu liemeniu? Galbūt yra kažkokios kitos svarbios detalės, kurių nepastebime klasikinėje aprangoje?
Žinoma, ne, juk tų detalių buvo ir yra begalė. Pavyzdžiui, buvo madingi taškuoti drabužiai, kurie iki šiol yra tarytum klasikos atspindys. Savaime aišku, tų pačių medžiagų raštai visuomet keičiasi. Šiandien labiau madingi yra gėlėti, blankių spalvų rūbai, ypač nėriniuoti drabužiai.
Šiandien, atrodo tarsi jaunuoliai liaupsina klasikinę madą ir džiaugiasi vis dar originalumu dvelkiančiu 50-ųjų stiliumi. Kaip reaguoji į tokį mados grįžimą? Ar jis tau priimtinas?
Taip, net labai. Man patinka tokio tipo stilius, pati dažnai stengiuosi apsirengti būtent taip.
Tikėtina, jog šiuolaikinės mados detalės paveikė senąją, klasikinę madą. Kaip manai, kodėl?
Jeigu tas naujoviškas stilius nepasireiškia itin smarkiai klasikinio stiliaus drabužiuose, tai čia, manau, nėra nieko blogo. Tačiau būna kai sukuria tokią drabužių kolekciją, kad atrodo tikrai ekstavagantiškai ir naujoviškų detalių būna tikrai pernelyg daug.
Jei kalbėtume apie Tavo pačios stilių: atrodai linkusi rengtis klasikinio stiliaus drabužiais. Ar galėtum keliais žodžiais apibūdinti savo aprangą?
Iš tiesų, kiekvieną dieną galiu atrodyti labai skirtingai. Sakyčiau, mano apranga priklauso nuo nuotaikos, tačiau neneigsiu, jog klasiškas, vintažinis stilius man yra prie širdies.
Visiems aprangos idėjos kyla skirtingai. Vieni tiesiog seka madą ir stengiasi pritapti, antri – kuria savotišką, originalų ,,drabužyną'', o treti – rausiasi mamos ar tetos spintoje, rasdami ten daug senovinio lobio. Kaip stilių kuri Tu?
Visai neseniai teko raustis po mamos spintą ir tikrai radau daug gražių bei vertingų apdarų, kuriuos reikėjo tik truputėlį pakoreguoti.
Kokios 50-ųjų mados detalės tau yra labiausiai pastebimos?
Tai – baltas moters veidas bei oda. Aišku, nepamirškime sodriai raudonų lūpų!
Kaip manai, kodėl daugelį panelių ir vaikinų traukia tokia įdomi klasikinė mados kryptis? Ar tik dėl to, kad ji yra mados populiarumo viršūnėje?
Manau, kad dabar visi jaunuoliai tiesiog puolė prie tokio stiliaus, nes jis yra gana populiarus. Nepasakyčiau, kad dauguma pasižymi išskirtinėmis aprangos idėjomis, nes kitaip tas būtų matyti tiesiog einant gatve. Žinoma, yra ir tokių žmonių, kurie moka taip suderinti drabužius, jog jie atrodo mažiau matyti, originalūs.
Kas, tavo manymu, yra originaliai apsirengęs žmogus?
Tai – žmogus, kuris nebijo savęs parodyti gatvėje. Jis jaučiasi visišikai laisvas dėl savo stiliaus ir puikiai moka jį pateikti, nesekioja paskui paskutines mados tendencijas, kad atrodytų kaip milijonas kitų žmonių.
Tikėtina, jog senoviškas, klasikinis vintažinis stilius pradeda nykti dėl atsiradusių naujovių madoje. Ar, tavo manymu, šiuolaikininės naujoviškos mados bangos padarė didelę įtaką vintažiniam stiliui? Jei taip, tai į gerąją ar į blogąją pusę?
Taip. Iš vienos pusės paveikė į gerąją pusę, iš kitos – į blogąją. Blogai tas, kad kartais žmonės tikrai perdeda su apranga ir neskoningai suderina, o kartais ir labai gražiai apsirengia. Tačiau dėl klasikinio stiliaus nykimo visiškai sutinku, nes anksčiau buvo stengiamasi atrodyti natūraliau, o šiandien žmonės nejaučia saiko kurdami išvaizdą.
Dažniausiai kurdami stilių jaunuoliai mėgsta lygiuotis arba turėti bent jau pavyzdį, t.y. žmogų, kuris buvo klasikinio stiliaus simbolis. Ar laikai kokį nors žmogų savo idealu?
Taip, ir tai yra Dita Von Tees. Ji man yra tas žmogus, kuris puikiai atspindi XX a.vidurio madą. Toks jausmas, kad ji pati yra atkeliavusi iš tų laikų.
Šiandien yra tikrai nemažai panelių, kurios dar tik norėtų išbandyti vintažinį stilių, tačiau nežino nuo ko pradėti.Ką patartum tokioms panelėms?
Pirmiausiai patarčiau pasidomėti tuo stiliumi, o po kažkiek laiko po truputį pradėti pirkti tokio tipo drabužius, tačiau svarbu, kad jie būtų priimtini pačiai sau. Juk niekas neprivalo įrodinėti, kaip tau atrodyti. Šiandien pasirinkimo laisvė yra gan didelė.
Taigi vintažas yra ne tik sena, tačiau stilinga ir originalu! Šiandien jis tapo prieinamas daugumai, todėl sekant madą, stengiamasi atrodyti kuo kokybiškiau bei originaliau. Be abejonės, šiuolaikinės mados detalės daro kiek neigiamą įtaką pačiai klasikai, bet kas daroma ir derinama su saiku, visad atrodys skoningai ir išskirtinai. Tad vis dėlto vintažas yra šiuolaikinės mados ramstis, nes šio stiliaus detalėmis remiasi garsiausi stilistai bei drabužių dizaineriai.