Pasak specialistų, senųjų pušų palaipsniui mažėja, prognozuojama, kad po keleto dešimtmečių jų liks nedaug. Kad ateityje unikalus miškas nevirstų menkaverčių lapuočių sąžalynu, jį būtina ugdyti ir prižiūrėti.
Per pastaruosius keletą metų šiame parke buvo sutvarkytos teritorijos prie pagrindinių takų ir centrinės aikštės. Iškirtus menkaverčius krūmus, pavyko atidengti ir išsaugoti nemažai vertingų medžių rūšių – kėnių, maumedžių, pocūgių.
Per artimiausius pora metų „Vilniaus miesto parkai“ planuoja sutvarkyti ir likusį – apie 100 hektarų miško plotą. Vingio parkas tvarkomas pagal parengtą miškotvarkos projektą bei miškininkų mokslininkų rekomendacijas. Pomiškio intensyviai retinti neplanuojama, bet bus sutvarkyti išgriuvę, išlūžę, sausi medžiai. Dalis medienos iš parko nebus išvežta, o tvarkingai sukrauta liks bioįvairovei. Paliekami parkui būdingi geriausiai išsivystę ir savaime užsisėję medžiai - pušys, ąžuolai, liepos, uosiai ir klevai. Pabaigus Vingio miško tvarkymo darbus, planuojama atkurti pušyną. Bus pasodinta pušų, ąžuolų ir dekoratyvinių medžių.
Sportuojančių vilniečių itin pamėgtame parke, padedant rėmėjams, planuojama įrengti badmintono aikšteles, slidininkų bei orientacininkų trasas, išplėsti treniruoklių aikštelę, įrengti poilsio zoną paplūdimį prie Neries.