Pirminiais duomenimis, vyrui sutriko širdies veikla. Atvykę medikai pamatė ant pėsčiųjų ir dviračių tako gulintį apie 40 m. amžiaus vyrą, bandė jį gaivinti, tačiau nesėkmingai.
Pasak profesoriaus Prano Šerpyčio, kuris prieš kurį laiką dalyvavo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“, staigi mirtis paprastai ištinka jaunus ir veržlius žmones.
„Atidėti staigias mirtis tikrai galime, tereikia žinoti tam tikras taisykles ir gyvenimo įpročius, kurie mums kenkia arba, atvirkščiai, gali padėti.
Genetikos mes nepakeisime. Sunerimti reikėtų ypač tokiu atveju, jei šeimoje būta staigių mirčių iki 50 metų. Tai rodo, kad ir kitiems šeimos nariams gresia panaši lemtis. Reikėtų tikrintis sveikatą, kasdienę savijautą.
Vis tik jeigu genetikos nepakeisime, tai stebėti savo kraujospūdį mes tikrai galime, o aparatą, skirtą jam matuoti, turėtų turėti kiekviena šeima“, – sako profesorius.
Būtina keisti įpročius
Jis atkreipia dėmesį, kad kiekvienas iš mūsų privalo reguliuoti cholesterolį, tikrinti jo kiekį kraujyje, o esant poreikiui vartoti vaistus.
„Svarbu ir fizinis aktyvumas bei mityba. Taip pat dažną iš mūsų graužia lėtinis stresas, todėl mano vienas didžiausių norų, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau teigiamų emocijų. Būtina atkreipti dėmesį į tai, ar darbas sukelia stresą, kaip jaučiatės būdami šeimoje, kokios bėdos, problemos vargina“, – pataria pašnekovas.
Taip pat jis sako, kad didelę įtaką staigiai mirčiai nuo širdies ligų turi antsvoris, vyriška lytis bei cukrinis diabetas.
Apie tai, kaip išvengti staigios mirties nuo širdies ligų, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“, kurioje dalyvavo profesorius Pranas Šerpytis.