Vilniuje regima dar viena kultūros Meka | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po kelerių metų apleisti Vilniaus koncertų ir sporto rūmai (VKSR) turėtų tapti Nacionaliniu kongresų centru. Kiek tai kainuos mokesčių mokėtojams, kol kas nutylima.

REKLAMA
REKLAMA

Jau netrukus į sovietmečiu statytus VKSR turėtų įžengti statybininkai, kurie apleistą pastatą pavers moderniu mokslo ir kultūros židiniu. Šiam tikslui įsteigta speciali viešoji įstaiga, kurios dalininkai, be VKSR savininkės „Ūkio banko investicinės grupės“ (ŪBIG), yra sostinės savivaldybė ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Viešoji įstaiga rūpinsis rūmų renovacija, kuriai paramos tikimasi gauti ir iš Europos Sąjungos fondų. Skelbiama, kad iš viso pastatui atnaujinti reikėtų skirti apie 105 mln. litų.

REKLAMA



VKSR („News Bridgepix“ nuotr.)

Išorė iš esmės nesikeis

Po renovacijos VKSR neturėtų gerokai pakeisti savo dabartinio veido. Ketinama suremontuoti dabar jau gerokai apšiurusį rūmų pastatą ir prie jo pristatyti priestatą. Pasibaigus visiems darbams rūmuose duris turėtų atverti trys modernios konferencijų salės. Planuojama, kad didžiausioje iš jų tilptų apie 100 lankytojų, o dviejose mažesnėse - po 70.

REKLAMA
REKLAMA


ŪBIG Stebėtojų tarybos narys Rolandas Balčikonis tikino, kad po sumanytų rekonstrukcijos darbų rūmai nepraras savo visuomeninės paskirties ir toliau tenkins miesto gyventojų poreikius.

Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas viliasi, kad po ilgos pertraukos rūmams pavyks įkvėpti gyvybės. Sostinės vadovas norėtų, kad prisikėlusioje kultūrinių renginių Mekoje vėl virtų intensyvus gyvenimas, vyktų rimti koncertai. „Savininkai ir investuotojai jau apsisprendė eiti keliu, kuris numatytas detaliajame Vilniaus miesto plane. Pagal jį, Sporto rūmams numatyta visuomeninė paskirtis ir šioje vietoje negali būti nieko kito - tik istorinis kultūros objektas“, - tikino J.Imbrasas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meras negalėjo nurodyti datos, kada renovuoti VKSR galėtų atverti duris. „Techninio rūmų renovacijos projekto dar nėra, nepatikrintos ir konstrukcijos. Tačiau svarbiausia, kad jau judame ta kryptimi, nes anksčiau tik stoviniavome vietoje“, - aiškino sostinės vadovas.



Kapinių nelies?

REKLAMA

Teritorija aplink Sporto rūmus yra itin „jautri“ dėl to, kad čia iki XIX amžiaus veikė žydų kapinės. Tačiau R.Balčikonis tikino, kad nesutarimų su žydais ŪBIG nebijo. „Numatytas renovacijos projektas nepalies senųjų kapinių ribų. Neliesime Sporto rūmų pamatų, o numatytas priestatas atsiras už kapinių teritorijos“, - įrodinėjo jis.

REKLAMA

Kol kas nei ŪBIG, nei Vilniaus miesto savivaldybė negali nurodyti, kiek atsieis rūmų rekonstrukcija. Preliminariais skaičiavimais, ši suma gali siekti daugiau nei 100 mln. litų.

VKSR savininkai neatskleidžia, ar šiam reikalui prašys finansinės paramos iš miesto valdžios. „Kol kas dėl to dar neapsisprendėme. Finansinis šio projekto modelis bus patvirtintas, kai bus sutvarkyti visi rekonstrukcijai reikalingi dokumentai“, - tvirtino R.Balčikonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.Imbrasas irgi nelinkęs atvirauti, kiek milijonų iš savivaldybės kišenės ketinama skirti Sporto rūmų renovacijai. „Apie tai kalbėti dar per anksti. Kol kas neaišku, kiek viskas kainuos, taip pat reikia sulaukti ir savininkų pageidavimų“, - teigė sostinės meras.

Anot J.Imbraso, kol kas sostinės savivaldybė prie projekto prisidės tik tiek, kad bus jo dalininkė ir galės tarti savo žodį priimant svarbius sprendimus.

REKLAMA

Apleistas vaiduoklis

VKSR likimą ketinta nuspręsti jau ne kartą, tačiau visi mėginimai baigdavosi nesėkme. Prieš kelerius metus pristatytoje Vilniaus miesto plėtros koncepcijoje numatyta, kad rūmų vietoje, išlaikant visuomeninę paskirtį, turėtų iškilti modernus kongresų centras. Koncepcijos projektą rengė vienas žymiausių pasaulio architektų italas Massimiliano Fuksas. Tačiau šis planas ilgainiui atgulė valdininkų stalčiuose.

REKLAMA

Šiuo metu 1971-aisiais pastatyti rūmai stovi apleisti, dėl avarinės būklės juose renginiai jau neorganizuojami. Prieš dvejus metus dėl savo neįprastos architektūros ir čia vykusių svarbių Lietuvai įvykių rūmai buvo įtraukti į nacionalinį Kultūros paveldo objektų sąrašą. VKSR savininkė ŪBIG siekia atgaivinti ne tik šį vaiduokliu virtusį pastatą, bet ir visą šalia jo esančią teritoriją - apie 13 ha plotą.

Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų