• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokytojai iš visos Lietuvos jau ruošiasi naujiems mokslo metams – šalies sostinėje prasidėjo analogų neturintys nemokami skaitmeniniai mokymai pedagogams. Daugiau kaip 100 mokytojų ir mokyklų vadovų, dalyvaujančių programoje „Samsung Mokykla ateičiai“, lavins savo skaitmeninius gebėjimus ir gilins žinias apie šiuolaikinius mokymo metodus, kurie galėtų padidinti moksleivių kompetenciją skaitmeniniame amžiuje.

REKLAMA
REKLAMA

5 mėnesius truksiančių mokymų metu pedagogai išbandys tinklaraščių kūrimo ir turinio pateikimo technines galimybes, išmoks paįvairinti mokymo procesą naudodami vaizdo filmus, nuotraukas ir animaciją, susipažins su socialinės žiniasklaidos naudojimo galimybėmis mokykloje ir pamokose, išmoks naudotis prezentacijų kūrimo įrankiais bei susipažins su galimybėmis vizualizuoti informaciją. „European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo „Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei Europos Sąjungos vidurkis. „Samsung“ atlikta apklausa parodė, kad 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis. Atsižvelgiant į tai, buvo inicijuota programa „Samsung Mokykla ateičiai”, kurios metu mokytojai turės galimybę įgyti gebėjimų, reikalingų vedant kūrybiškas bei įdomias pamokas.

REKLAMA

„Samsung“, kaip viena lyderiaujančių technologijų kompanijų pasaulyje, žino, kaip technologijos veikia ir veiks mūsų kasdienį gyvenimą – bendravimą, mokymąsi, darbą. Tam, kad jaunimui būtų pasiekiamos išmaniosios technologijos, jie išmoktų ir įgustų jomis naudotis, sukūrėme šią mokymo programą. Mes pradedame nuo jūsų, mokytojai, nes tikime, kad įgūdžiai, kuriuos mokiniai šiandien įgyja mokykloje, smarkiai prisideda prie jų konkurencingumo ateityje”, - „Samsung Mokykla ateičiai“ atidarymo metu sakė bendrovės atstovas Vaidas Bielinis.

REKLAMA
REKLAMA

Pedagogus iš 28 Lietuvos mokyklų skaitmeninio pasaulio paslapčių ir gudrybių mokys specialiai parengti VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras" programos „Renkuosi mokyti!“ lektoriai bei kiti specialistai.

„Šie mokymai svarbūs ne tik todėl, kad po jų bus galima rengti įdomesnes pamokas, bet bus naudingi ir perduodant žinias apie skaitmeninio pasaulio subtilybes mokiniams. Ne visi mokiniai turi vienodas galimybes namuose išmokti naudotis skaitmeninėmis technologijomis, kai kuriems iš jų skaitmeninis pasaulis nėra toks jau ir savas. Šiems vaikams mokykla, ko gero, ir bus ta vieta, kurioje jie išmoks šiomis technologijomis naudotis, o jei to neišmoks, turės labai rimtų sunkumų integruodamiesi į visuomenę ir darbo rinką“, - teigė programos „Renkuosi mokyti!" koordinatorė Gabrielė Characiejienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visa „Samsung Mokykla ateičiai“ mokymų programa sukurta taip, jog daugiausiai dėmesio būtų skiriama praktikai, kad mokytojai galėtų patys patirti įvairius skaitmeninių technologijų panaudojimo mokymesi būdus, bei juos iškart taikyti savo pamokose. Siekdami įkvėpti pedagogus mokytis naujovių ir atnešti jas į Lietuvos mokyklas, savo žiniomis su programos dalyviais dalinsis visuomenėje žinomi savo srities specialistai. Pirmojo modulio metu apie socialinius tinklus ir galimybes juos panaudoti mokymo procese kalbės DELFI.lt vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, IT temomis rašantis žurnalistas, muzikantas Arnoldas Lukošius, didžiausios Lietuvoje tik socialinių tinklų marketingo įmonės „Socialus marketingas“ vadovas Arijus Žakas, informacinių technologijų specialistas, Vilniaus universiteto lektorius Džiugas Paršonis bei Ugdymo plėtotės centro lektoriai. Tolimesnių kursų metu su mokytojais susitiks kiti įkvepiantys lektoriai.

REKLAMA

„Didžiausia problema yra ne technologijų stygius, kaip įsivaizduoja dauguma mokyklų. Juk, kaip parodė mokyklų atranka, dauguma ugdymo įstaigų turi bent minimalius technologinius resursus. Svarbiausia yra tai, kaip mokytojai mato naujas technologijas ir kaip suvokia jų prasmę, kokias turi žinias ir įgūdžius, kaip jų dėka praturtina mokymo procesą“, - tvirtino atrankos komisijos narys A. Lukošius.

REKLAMA

„Samsung Mokykla ateičiai“ dalyvaus 28 mokytojų komandos, kurios buvo atrinktos iš 220 mokyklų pateiktų paraiškų dalyvauti šiuose mokymuose. Registruodamosis mokymams mokyklų komandos teikė paraiškas ir kūrybines užduotis, kurių tikslas buvo pristatyti mokyklos idėją, kaip prasmingai galima taikyti skaitmenines technologijas pamokose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokymų metu pedagogų komandos turės vykdyti paskirtas užduotis ir parengti specialų projektą savo mokyklai. Kruopščiausiam, įtikinamiausiam ir labiausiai motyvuotam kolektyvui bus skirtas 10 000 eurų prizas „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios bus įdiegtos nugalėjusioje mokykloje. Mokymai vyksta Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje įrengtoje „Samsung“ išmaniojoje klasėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų