• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje tris dienas posėdžiaus Lietuvos ir Rusijos istorikai.

Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad antradienį vyksta Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos posėdis, o trečiadienį ir ketvirtadienį rengiama trečioji komisijos konferencija, šįkart pavadinta „Imperija ir tautos 19-ajame amžiuje“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot URM, ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša, sveikindamas posėdžio dalyvius, sakė, jog šis renginys - tai dar vienas žingsnis geresnių Lietuvos ir Rusijos santykių plėtros link. Kaip kitą sėkmingo dvišalio bendradarbiavimo pavyzdį L.Talat-Kelpša įvardijo vadinamąjį „Kaliningrado klausimą“.

REKLAMA

„Noriu pabrėžti, kad nepaisant pastaruoju metu abiejų šalių žiniasklaidoje pasirodžiusių daugybės komentarų apie Lietuvos ir Rusijos santykius, gerų kaimyninių santykių su kaimyninėmis valstybėmis plėtra yra vienas svarbiausių Lietuvos užsienio politikos tikslų“, - sakė ministerijos sekretorius.

REKLAMA
REKLAMA

L.Talat-Kelpša taip pat pareiškė, kad Rusija yra labai svarbi partnerė, su kuria Lietuva siekia bendradarbiauti įvairiose srityse ir puoselėti gerus kaimyninius santykius.

„Nors 20 amžius nebuvo sėkmingiausias mūsų santykių istorijoje - Sovietų sąjungos įvykdyta Lietuvos okupacija ir aneksija buvo rimta kliūtis plėtoti glaudų ir lygiavertį dvišalį bendradarbiavimą, tačiau šiandien galime remtis į dar ankstesnę ilgalaikio bendradarbiavimo patirtį ir istorinius ryšius, kurie padės plėtoti darnius kaimyninius santykius ateityje“, - sakė L.Talat-Kelpša.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, „praeities žaizdos nesugyja akimirksniu. Neišvengiamai turėsime grįžti prie istorinių klausimų ir geriausia būtų, jei šiuos klausimus spręstų istorikai profesionalai“.

Pirmasis dvišalės Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos posėdis įvyko 2006 metais Vilniuje, antrasis - 2007 metais Maskvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų