• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė toliau puoselėja planus statyti atskirą devynių ministerijų miestelį, linkstama tai daryti prie Seimo, dabartinėje nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės teritorijoje.

Vyriausybė toliau puoselėja planus statyti atskirą devynių ministerijų miestelį, linkstama tai daryti prie Seimo, dabartinėje nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės teritorijoje.

REKLAMA

Šį variantą Vyriausybė linkusi rinktis kaip ekonomiškiausią iš keturių Turto banko atliktoje studijoje – investiciniame miestelio projekte pateiktų alternatyvų. Taip pat iš penkių nagrinėtų alternatyvų ekonomiškiausia pasirinkta naujų pastatų statyba.

„Atlikus valstybei nuosavybės teise priklausančių sklypų urbanistinių, architektūrinių ir techninių aspektų analizę ir įvertinus galimybes įgyvendinti ministerijų miestelio projektą, buvo pasiūlyta optimali ministerijų miestelio sukūrimo vieta – sklypas prie Seimo“, – informavo Vyriausybės kanceliarijos Ryšių su visuomene skyrius.

Turto bankas nurodė, kad studijoje iš viso analizuota 11 Vilniaus vietų, galutiniame etape pasirinktos keturios: prie Seimo, taip pat buvusio Lietuvos edukologijos universiteto teritorija, sklypas A. Goštauto gatvėje bei teritorija stoties rajone.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės kanceliarija jau yra išsiuntusi prašymą Seimo kanceliarijai nagrinėti „ekonomiškesnę alternatyvą - projektą vystyti sklype prie Seimo“. Seimo kanclerė Daiva Raudonienė tvirtino, jog parlamente neseniai gautas laiškas dėl statybų buvo adresuotas Seimo valdybai ir kol kas dar nesvarstytas.

REKLAMA

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius sako, kad valdyba šį klausimą gali svarstyti jau kitą trečiadienį.

„Dėl konkrečios vietos dar diskutuojant viena iš alternatyvų buvo pasiūlyta, kad galėtų būti šalia Seimo, kadangi Seimo nariai važiuoja į ministerijas, ministerijų darbuotojai atvyksta į komitetų posėdžius, tad logistikos prasme būtų logiška statyti pakankamai netoli Seimo. Dar nemačiau studijos, argumentų, reikėtų įvertinti ekonomiškai“, – BNS teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Nagrinėti ir penki projekto vystymo modeliai: jau pastatyto pastato pirkimas, naujo pastato nuoma, naujo komplekso statybos, taip pat tokio komplekso statybos naudojant viešosios ir privačios partnerystės (PPP) modelį ir nuoma su išsipirkimu. Pasirinktas trečiasis variantas – naujos statybos.

„Šitas įgyvendinimo būdas investiciniame projekte yra nurodytas kaip finansiškai pagrįsčiausias“, – sakė Turto banko komunikacijos vadovas Tomas Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turto banko vertinimu, naudojant tradicinę rangą, priklausomai nuo pasirinktos vietos ar kitų veiksnių, statybos kainuotų nuo 62 iki 67 mln. eurų. Tai planuojama daryti tik valstybės lėšomis. Skaičiuota, jog tiek investicijų prireiktų įrengiant 24 tūkst. kv. metrų patalpas – iš viso apie 2 tūkst. darbo vietų. Šiuo metu planuojamos iškelti ministerijos užima apie 40 tūkst. kv. metrų.

REKLAMA

Pasak Turto banko, tikslus pastatų skaičius ir išdėstymas sklype paaiškės tik po architektūrinio konkurso. Parengtame projekte pažymima, kad naujuose pastatuose turėtų įsikurti Aplinkos, Energetikos, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Teisingumo bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.

Teigiama, kad projektas nuo statybų pradžios galėtų būti užbaigtas per trejus metus, siūloma ministerijų perkėlimą vykdyti etapais, t.y. dalį ministerijų perkelti jau pastačius pirmąjį pastatą.

REKLAMA

Turto bankas investicinį projektą parengė konsultuodamasis su nekilnojamojo turto rinkos, finansų ekspertais, architektais.

Pasak Vyriausybės, projektu siekiama mažinti šiuo metu ministerijų pastatams skiriamus asignavimus, darbuotojams tenkantį bendrą plotą ir energines sąnaudas, taip pat norint įrengti šiuolaikiškas darbo vietas tarnautojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų