Lietuvos mokslų akademijoje antradienį, sveikindamas 2012 metų Lietuvos mokslo premijų laureatus, Premjeras Algirdas Butkevičius pasidžiaugė Lietuvos mokslininkų integracija į Europos mokslo struktūras, vykdomais bendrais projektais bei pabrėžė būtinybę mokslą išlaikyti nacionaliniu prioritetu.
"Nuo 1993 metų įteikinėjame Mokslo premijas. Šiemet jų ratą išplėtėme premijomis už darbus žemės ūkio mokslų srityje. Per du dešimtmečius jau turime gražų būrį tų, kurių darbai ne tik tarnauja visuomenei, gamybai, verslui, bet ir yra pripažinti valstybės mastu", - sakė Vyriausybės vadovas.
Į 2012 metų Lietuvos mokslo premijas pretendavo 18 mokslinių darbų. Iš jų atrinkti penki fundamentiniai ir taikomieji mokslinių tyrimų darbai bei vienas eksperimentinės plėtros darbas, kurių autoriams skirtos premijos.
Premijomis humanitarinių ir socialinių mokslų srityse apdovanoti Vytauto Didžiojo universiteto istorikas Zigmuntas Kiaupa ir Mykolo Romerio universiteto mokslininkė Rita Žukauskienė.
Dvi premijos už darbus fizinių mokslų srityje skirtos Vilniaus universiteto mokslininkams - fizikams Vytautui Balevičiui ir Valdui Šablinskai bei matematikams Romui Baronui ir Feliksui Ivanauskui.
Premijos biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse įteiktos Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto mokslininkui Daumantui Matuliui, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslininkui Pranui Viškeliui bei Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto mokslininkei Živilei Lukšienei.
Darbų autoriai susirinkusiems pristatė Lietuvos mokslo premijas pelniusius savo darbus.
Lietuvos mokslo premijos teikiamos kasmet nuo 1993 m. Jomis mokslininkai apdovanojami už reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų, taikomosios mokslinės veiklos bei eksperimentinės plėtros darbus.
Lietuvos mokslo premijas skiria Vyriausybė. Premijos dydis - 101 tūkst. 400 litų. Į Lietuvos mokslo premijas gali pretenduoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje aktyviai dirbantys mokslininkai, kurie yra atlikę svarbius Lietuvai fundamentinius, taikomuosius mokslo tyrimus bei eksperimentinius plėtros darbus.