• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Legendinis strangliukų balsas“, kaip jį dažnai vadina roko gerbėjai visame pasaulyje - dainininkas Hugh Alanas Cornwellas - gimė 1949 metais Londone.

REKLAMA
REKLAMA

Vyresnėse mokyklos klasėse kartu su draugais jis įkūrė grupę „Emil & The Detectives”, kurioje pats grojo bosine gitara. Grupė, kuri daugiausia grojo kitų grupių koverius, buvo neblogai žinoma šiaurės Londone ir ne kartą buvo kviečiama groti į populiarius miesto klubus.

REKLAMA

Gavęs biochemijos bakalauro laipsnį Bristolio universitete, Cornwellas išvažiavo į Švedijos Lundo universitetą atlikti praktikos, kur trumpam subūrė grupę „Johnny Sox“. 1974 metais su kai kuriais „Johnny Sox“ nariais jis grįžo į D.Britaniją. Čia prie jų prisijungė Jetas Blackas, o vėliau ir Jeanas Jacquesas Burnelas. Grupės pavadinimas keitėsi į „The Guildford Stranglers”, o vėliau jie pasivadino tiesiog „The Stranglers“. Populiarumas atėjo gana sparčiai - 1977 metais grupė išgarsėjo visoje Europoje, o po to ir už jos ribų. Jie puikiai pataikė ant punk-rocko bangos, o vėliau nuolat tobulėjanti grupė tapo viena iš šio stiliaus etalono atstovių.

REKLAMA
REKLAMA

Sukūrę visą eilę britų TOP 10 hitų, kurių tarpe išsiskyrė „Golden Brown”, „Strange Little Girl”, „No More Heroes”, „European Female“, „All Day And All Of The Night“ ar „Peaches”, grupė „The Stranglers” sulaukė palaikymo iš roko muzikos mėgėjų. Agresyvus, bekompromisis požiūris prisidėjo prie britų punk-roko muzikos scenos formavimosi, tačiau pačio kolektyvo niekaip nebuvo galima įsprausti į kažkurį žanrą, nes savo muzikoje jie išbandė įvairiausius stilius: punk-roką, gotikinį roką bei „new wave“ ar net pop muziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1990 metais Hugh Corwellas nusprendė, kad „The Stranglers“ išsisėmė ir, kartu su kolegomis įrašęs albumą „10“, paliko grupę. Tik vėliau tapo aiškų, kad jis nuolat konfliktavo su grupės nariais, o ypač su Jeanu Jacquesu Burnelu.

REKLAMA

Po išėjimo iš „The Stranglers“ Hugh Cornwellas išleido dar kelis solinius ir koncertinius albumus. 2001 metais buvo išleista jo knyga “Song by Song”, kurioje autorius prisiminė kaip buvo kuriamos populiariausios ir žinomiausios “The Stranglers” dainos.

2008 metais Cornwellas, sekdamas tokių grupių kaip „Radiohead“ ir „Nine Inch Nails“ pavyzdžiu, pasiūlė gerbėjams naujausią albumą „Hooverdam“ ne tik įsigyti parduotuvėse, bet ir nemoakamai atsisiųsti iš interneto. Albumą taip pat lydėjo filmas „Blueprint“, kuriame buvo pateiktas visas albumo įrašymo procesas. Hugh Conwellas teigė, kad filmo atsiradimo motyvacija buvo prasta tendencija šiuolaikinius CD albumus papildyti juokingos kokybės DVD filmais-priedais. Labai teigiamai kritikų įvertintas filmas buvo ribotu tiražu rodomas D.Britanijos kino teatruose, o pats autorius dalyvavo daugelyje kino seansų ir klausymų-atsakymų sesijose bendravo su žiūrovais.

REKLAMA

2009 metų pradžioje Hugh Cornwellas pradėjo naujausiojo albumo „Hooverdam“ pristatymo koncertinį turą, kurio metu scenoje atlieka geriausius ir populiariausius solinius ir „The Stranglers“ laikotarpio kūrinius.

Hugh Cornwello (ex-„The Stranglers“) ir jo grupės koncertas įvyks Vilniuje, klube „New York“ spalio 15 d. Ištikimiausiems fanams pirmieji 200 bilietų yra pigesni. Juos galima įsigyti visose „Bilietai lt“ kasose ir internetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų