„Tuo tarpu internetą drebino šokiruojančios naujienos – Tauro kalno medžiai kertami visuomenės nesupažindinus su techniniu projektu, nukapotomis šaknimis paliktos Lukiškių liepos džiūsta, netilsta darbai Šeškinės Ozo parke, o Neries krantinės ar Stoties rajono projektuose žalios spalvos išvis nematyti“, – rašoma facebook paskyroje.
Organizatoriai pastebi, kad šių metų liepa buvo karščiausia nuo 1961 m., o atsigaivinti ir pasislėpti nuo saulės sostinės medžių pavėsyje negalima, nes jų nėra. Aktyvistai kaltina miesto savivaldybę, mat pastaroji iškirto daugumą mieste esančius senus medžius.
„Turėjome tenkintis dulksna prie Rotušės aikštės, dekoratyviniais medeliais pagrindinėse miesto gatvėse ar tiesiog pilku asfaltu“, – sakoma pranešime.
Nors Vilniaus miesto savivaldybė ne kartą savo pranešimuose ir komentaruose spaudai aiškino, kad medžių kirtimas tam tikrose vietose yra būtinas dėl jų senumo ir tam tikrų infrastruktūrinių niuansų, o iškirstų medžių vietose atsodinama netgi daugiau naujų augalų negu prieš tai – mitingo organizatoriai jaučiasi neišgirsti.
„Šį kartą ateiname su šūkiais ir būgnais, su noru apginti tai, kas buvo naikinama gerokai per ilgai. Šį kartą mes klausiame – „Kur dingo Medžiai?“ – rašo protesto organizatoriai.
Kol kas protestuotojai derinasi dėl leidimo organizuoti mitingą. Jeigu tokį leidimą gaus – jis įvyks rugsėjo 24 d. prie Vilniaus miesto savivaldybės. Organizatoriai ragina dėvėti atsargines veido kaukes ir laikytis socialinio atstumo.