• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau netrukus išvysime pirmuosius universitetų susijungimus, teigia švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA

"Gerų žinių bus netrukus. Pokalbiai vyksta intensyviai, tai vyksta pirmiausia didžiuosiuose miestuose", - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė G. Steponavičius. Ministras prognozuoja, kad įsibėgėjant reformai tokių susijungimų bus ne vienas ir ne du, bet nuo konkretesnių pareiškimų apie tai, kiek šalyje turėtų likti universitetų, susilaikė.

REKLAMA

Aukštųjų mokyklų jungimasis prognozuojamas dėl pasikeitusios jų finansavimo tvarkos. Nuo šių mokslo metų finansavimas joms tiesiogiai priklauso nuo to, kiek studentų jas renkasi ir kiek studijų krepšelių atsineša. Anksčiau finansavimą paskirstydavo valstybė. Striuka su pinigais - studentų nepritraukiančioms aukštosioms mokykloms, taigi prognozuojama, kad jos, siekdamos išlikti, jungsis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos Bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, iš valstybinių universitetų bendrojo priėmimo metu mažiausiai sutarčių su studentais pasirašė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija - 50, visi įstojusieji gauna valstybės finansavimą, Lietuvos veterinarijos akademija - 107, iš jų - 91 dėl valstybės finansuojamų vietų, Lietuvos muzikos ir teatro akademija - 215, iš jų - 162 valstybės finansuojamos, Vilniaus dailės akademija - 411, iš jų - 105 valstybės finansuojamos, Lietuvos kūno kultūros akademija - 710, iš jų - 140 valstybės finansuojamų, Kauno medicinos universitetas - 637, iš jų - 555 valstybės finansuojamos, Lietuvos žemės ūkio universitetas - 865, iš jų - 223 valstybės finansuojamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuose kituose universitetuose pasirašytų sutarčių skaičius viršija triženklį. Daugiausiai studentų tradiciškai sutraukė Vilniaus universitetas, po bendrojo priėmimo pasirašęs 4380 sutarčių ir sutraukęs 3085 valstybės finansuojamus krepšelius.

REKLAMA

Beje, ne visos studijos bus vienodai finansuojamos valstybės. Studijų krepšelio dydžiai priklauso nuo specialybių. Humanitarinių ir socialinių mokslų studentams - mažiausias metinis krepšelis, jis siekia 4031 litą. Matematikos, reabilitacijos, slaugos, sporto ir edukologijos studentams numatomas 5439 litų krepšelis.

REKLAMA

Biomedicinos, fizinių, architektūros mokslų krepšelis sudaro 7922 litus, medicinos - 9478 litus. Didžiausi dailės, teatro, audiovizualinio meno studentų, trenerių ir odontologų krepšeliai, jie siekia 11 tūkst. 517 litų, o pilotų ir muzikų - iki 18 tūkst. 854 litų.

Pirmieji jungimaisi kolegijų arba kolegijų ir universitetų lygmenyje jau vyksta: Klaipėdos kolegija jungiasi su Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija, Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija - su Vakarų Lietuvos verslo kolegija, tikybos mokytojus ruošianti Stasio Šalkauskio kolegija įsijungia į Vytauto Didžiojo universitetą (VDU).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip sakė ministras, dabartiniai Stasio Šalkauskio kolegijos auklėtiniai galės baigti studijas pagal dabartines programas, o būsimieji jau gaus aukštesnio lygio - universitetinį diplomą.

Pasak ministro, šiemet į aukštąsias mokyklas įstojo 36 tūkst. 374 studentai: 23 tūkst. 538 universitetuose ir 12 tūkst. 836 kolegijose. Šiemet valstybė visiškai finansuos maždaug 21 tūkst. jaunuolių. Iš viso studijų krepšelius turės 60 proc. studentų.

"Į aukštąsias mokyklas įstojo 1 iš 13 stojusiųjų. Tai rodo, kad aukštasis mokslas tapo kone visuotiniu ir reforma jo prieinamumo nesumažino", - sakė G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų