Lapkričio 6 - 8 dienomis Vilniuje vyks didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginys „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“), kuriame tikimasi sulaukti 4000 dalyvių iš viso pasaulio.
„ICT2013 – puiki proga Lietuvai atskleisti savo potencialą. Informacinės ir ryšių technologijos – mūsų niša. Esame pirmi Europoje pagal viešosios interneto prieigos taškų skaičių, o Vilnius pasižymi didžiausiu pasaulyje interneto siuntimo greičiu. Turime daugybę kitų pasiekimų, kuriais galime pasigirti ir esame pajėgūs konkuruoti Europoje ir visame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad šiame tarptautiniu mastu reikšmingame renginyje aktyviai dalyvaus studentai, jaunieji tyrėjai, atsivers daugiau galimybių pradedantiesiems šios srities verslą,“ – sako LR Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
ICT2013 - tai vienas reikšmingiausių pirmininkavimo ES Tarybai renginių, organizuojamas Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijų kartu su Europos Komisija (EK). Rytų Europoje jis vyks pirmą kartą, sakoma ministerijos pranešime.
ICT2013 konferencija skirta esamiems ir būsimiems IRT sektoriaus atstovams, tyrimų ir plėtros bei inovacijų programų dalyviams. Jos metu bus svarstomi Europos IRT politikos klausimai, dalinamasi įžvalgomis ir ateities vizijomis, siekiama užmegzti ryšių bendradarbiavimui IRT verslo, tyrimų ir inovacijų lygmenyje. Renginyje planuoja dalyvauti iškiliausi Lietuvos ir ES IRT srities mokslininkai, naujų ir ilgametę patirtį turinčių bendrovių atstovai, skaitmeninių technologijų sektoriaus strategai, inžinieriai ir investuotojai, aukšto rango EK ir Europos Parlamento pareigūnai, ES šalių ministrai ir ministrai pirmininkai, studentai ir žurnalistai.
Konferencijos temos pagrindas – naujoji ES programa „Horizontas 2020“, kurioje pirmą kartą vienoje vietoje sutelkiamas visas ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimas, o jos biudžetas tyrimams ir inovacijoms 2014–2020 metais siekia 80 mlrd. eurų.
Kaip sakė ministras Rimantas Sinkevičius, pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva siekia skirti deramą dėmesį iniciatyvoms, kuriomis siekiama sukurti tikrą žinių, mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrąją rinką, ir į bendrą diskusiją sukviesti tiek politikos atstovus, tiek IRT inovatorius.
ICT2013 sudaro 4 pagrindinės dalys: tarptautinė konferencija, paroda, susitikimai ryšiams užmegzti ir investuotojų forumas. Parodoje prisistatys per 180 IRT srities įmonių iš skirtingų šalių. Veiks ir specialus 260 kv. m. dydžio Lietuvos paviljonas „Lithuanian Village“. Čia gyvai ir originaliai bus pristatomi įdomiausi šalies IRT projektai, produktai, tyrimų rezultatai ir paslaugos.
Tikimasi, kad konferenciją atidarys Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir už Europos skaitmeninę darbotvarkę atsakinga EK viceprezidentė Neelie Kroes. Pranešimus skaitys įvairiausi svečiai – mokslinės fantastikos rašytojas David Brin, lietuviškuoju Bransonu vadinamas GetJar įkūrėjas Ilja Laurs, Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, Europos kosmoso agentūros specialistė Maryline Lengert ir daugybė kitų. Daugiau kaip keturiasdešimties lektorių iš viso pasaulio pranešimų temos varijuos nuo plačiajuosčio interneto, kibernetinio saugumo ir nanomedžiagų iki debesų kompiuterijos ir žmogaus smegenų struktūros programavimo.
Ypatingas dėmesys renginyje bus skiriamas jaunimui. Studentai ir jaunieji tyrėjai galės tapti ICT2013 ambasadoriais – specialiai įrengtose jaunimo zonose bendraus su konferencijos pranešėjais, aukšto rango politikos formuotojais, skaitmeniniais čempionais, jaunaisiais patarėjais, pasaulinio lygio tyrėjais ir sėkmingais verslininkais ir iškart dalinsis įspūdžiais socialiniuose tinkluose ICT2013 Facebook, Twitter bei Europos Komisijos tinklaraštyje. Tam iš 146 pretendentų iš anksto buvo atrinkti 40 Europos studentų. Pusė jų – iš Lietuvos. Be to, studentai dalyvavo ICT tyrimų konkurse – pateikė projektus 8 kategorijose, kurios atspindi IRT tyrimų kryptis pagal programą „Horizontas 2020“ ir Europos Skaitmeninę darbotvarkę. Paskutiniąją renginio dieną bus apdovanoti 3 finalininkai.
Investuotojų forume IRT srityje smulkų ar vidutinį verslą įkūrę ar ketinantys įkurti dalyviai galės pristatyti savo projektų idėjas investuotojams, dalyvauti specialiuose mokymuose, diskutuoti rūpimais klausimais su „verslo angelais“ ir korporaciniais investuotojais.
Daugiau kaip 150-yje ryšių užmezgimo ir asmeninių (face-to-face) susitikimų bus aptariama daugybė technologijų ir inovacijų temų: nuo kompiuterijos sistemų ir infrastruktūros, saugumo ir patikimumo klausimų iki E-sveikatos, kultūros ir švietimo bei tarptautinio bendradarbiavimo programos „Horizontas 2020“ rėmuose., sakoma pranešime.