Vilniuje archeologinių tyrinėjimų metu, vykstančių L. Stuokos-Gucevičiaus ir Universiteto gatvių sankirtoje rekonstruojamame buvusio Lietuvos telegrafo pastato kieme, buvo rastos XVI a. pabaigos – XVII a. vidurio medinio užstatymo liekanos ir atidengtas 1503-1522 metų gynybinės sienos fragmentas.
Rasti mediniai šuliniai skiriasi savo forma ir paskirtimi. Manoma, kad iš išilginių rąstų pastatytas šulinys buvo tualetas, kuris vėliau naudotas kaip šiukšlių dėžė, apvalių rąstų šulinys – geriamojo vandens šaltinis. Spėjama, kad šį medinį užstatymą išsaugojo po pastato pamatais esantys gruntiniai vandenys.
Šių metų rugpjūtį toje pačioje vietoje buvo rasti dar penki šuliniai: du geriamojo vandens šaltiniai, du drenažo šuliniai ir tualetas, kuriame archeologai rado "uždarą" radinių kompleksą – batų, keramikos likučių. Taip pat buvo rasta medinė statinė, kurioje raugindavo odą. Šiuo metu ji yra konservuojama ir vėliau bus eksponuojama Lietuvos Nacionaliniame Muziejuje.
Archeologo K. Katalyno teigimu, ši Vilniaus dalis buvo pelkėta ir apgyvendinta vėlai, XVI a. pabaigoje. Šioje vietoje buvo įsikūrę odminiai – amatininkai, išdirbantys odą. "Odminiai raugindavo odą, todėl tvyrojo baisi smarvė, kurią pučiantis vėjas nešdavo iki pat Žemutinės pilies" – teigia archeologas.
Atidengti išlikusios gynybinės sienos fragmentai bus konservuojami, dalis jų pakelta virš žemės ir eksponuojama statomo "AAA Kempinski Hotel Vilnius" viešbučio restorane. Medinių užstatymų liekanas planuojama užfiksuoti ir išardyti.