• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Vilniaus savivaldybės Ekspozicijų salėje atidaryta paroda „Japonijos architektūros naujoji banga 2009”. Taip prasidėjo savaitę truksiantis Lietuvos-Japonijos architektūros renginys „Rytai-Rytai II“, į kurį atvyko devynių garsių japonų architektų komanda, vadovaujama profesoriaus, Japonijos architektų asociacijos ir Japonijos architektūros akademijos nario Riken Yamamoto.

REKLAMA
REKLAMA

„Visus šiuos metus Vilniuje – Europos kultūros sostinėje vyksta unikalūs kultūros įvykiai – tarp jų garbingą vietą užima ir šis renginys. Jau antrą kartą į Lietuvą atvyksta žymių Japonijos architektų grupė. Jie ne tik atveža į Vilnių savo žinias ir patirtį – jie suteikia mums galimybę pajusti Japonijos dvasią, perteiktą architektūrinėmis išraiškos priemonėmis. Šiandien atidaromos parodos ir kitų šios savaitės renginių tikslas – propaguoti gerą architektūrą, priimti Japonijos architektų patirtį ir pritaikyti ją mūsų miesto aplinkoje. Kaip padėkos ženklą už geranorišką pagalbą Vilniaus architektūrai delegacijos vadovui Riken Yamamoto įteikiu jaunojo Lietuvos skulptoriaus Vaidoto Ramoškos Baltąjį angelą. Mums būtų didelė garbė, jei šis kuklus kultūros šauklys, perskridęs pusė pasaulio, nutūptų Tokijuje, primindamas Japonijos žmonėms mažą bei jaukų miestą Vilnių“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas, atsakingas už Vilniaus plėtrios ir architektūros politikos formavimą, Stanislovas Šriūbėnas.

REKLAMA

Baigdamas kalbą, mero pavaduotojas S. Šriūbėnas palinkėjo prasmingos pažinties su Japonijos architektūra, o svečiams ir renginio dalyviams – gero darbo, naujų patirčių.

Renginio, tampančio gražia dviejų šalių architektų bendradarbiavimo tradicija, programa skirta ne tik profesionalams – tai bendros kūrybinės dirbtuvės, kurių rezultatai bus viešai pristatyti „Kultflux“ paviljone prie Neries. Japonijos ir Lietuvos studentai, kartu dirbsiantys kūrybinėse dirbtuvėse, siūlys idėjas, kaip sutvarkyti greta Vilniaus senamiesčio esantį Architektūros parką – probleminę pramoninę teritoriją Vilnelės pakrantėje.

REKLAMA
REKLAMA

Svečiai iš Japonijos taip pat dalyvaus Vilniaus rotušėje vyksiančiame Europos architektų tarybos (ACE) kongrese, tradicinėje Architektų dienos šventėje.

Trečiąjį projekto „Rytai-Rytai“ etapą planuojama surengti Japonijoje, kur pirmą kartą dvišalių santykių istorijoje būtų pristatoma Lietuvos architektūra. Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Dainiaus Kamaičio nuomone, renginys planuojamas 2011 m. rugsėjį, kai Tokijuje vyks Tarptautinės architektų sąjungos (UIA) kongresas.

Vilniečiai ir miesto svečiai parodoje, kuri vyks iki liepos 3 d., gali susipažinti su jaunų, pasaulinį pripažinimą pelniusių, Japonijos architektų naujausiais darbais.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų