Šiaulietis Vladas atvyko į Vilnių ne ekskursijai. Neįgaliojo vežimėliu jis suka ratus aplink valdžios pastatus reikalaudamas leisti jam po 16 metų pertraukos dirbti.
45-erių metų Vladas anksčiau dirbo apsaugos darbuotoju, tačiau prieš 16 metų pakliuvo į avariją. Lūžus stuburui, nuo juosmens paralyžiuota visa apatinė kūno pusė.
Kaip ir Vladas, šie pusantro šimto Šiaulių bendrovės „Hestas“ neįgalių darbuotojų, kurie surinkinėja įvairias elektronikos detales, atvyko į Vilnių protestuoti prie valdžios įstaigų. Jie į šuns dienas deda Šiaulių darbo biržą, nusprendusią nutraukti jiems valstybės dotacijas, kurios sudaro 60 proc. algos.
Šiauliečiai prieš porą dienų sužinojo, kad ne tik negaus už praėjusį mėnesį uždirbtų minimalių algų, o ir turės ieškotis kito darbo. Darbo birža susisgribo, kad dar ministrės Pabedinskienės kadencijos pabaigoje priimtas įsakymas įpareigojo paramą skirti tik verslo planuose deklaruotoms įmonių veikloms, o „Hesto" elektronikos cecho deklaracijoje tebuvo įrašytos tik valymo paslaugos.
Įmonės vadovai teisinasi, kad elektronikos surinkimo verslo ėmėsi matydami, kad neįgalūs bedarbiai tiesiog plūdo į įmonę prašydami darbo ir įdarbino dar pusantro šimto žmonių. Darbo birža ir šiems darbuotojams porą metų apmokėjo 60 proc. jų atlyginimo, tačiau pasikeitus valdžiai ministerijoje, įstatymus ėmė vykdyti pažodžiui ir dalį paramos nutraukė dviejų veiklų apsiėmusiai bendrovei.
Prie Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo ir Socialinės apsaugos ministerijos besibūriuojantiems neįgaliesiems ministras Kukuraitis žada peržiūrėti nepalankų Darbo biržos sprendimą.
O čia matote prie Seimo protestuojančius Rusnės gyventojus. Šie čia dar prieš neįgaliuosius atvyko reikalauti pusės kilometro estakados per kasmet apsemiamą kelią į jų namus.
Automobilių kelių direkcija yra skaičiavusi, kad apie pusės kilometro ilgio estakados statyba užtruktų dvejus metus ir kainuotų apie 7 mln. €., tačiau ekonominiu požiūriu estakada neatsipirktų, mat saloje gyvena vos apie pusantro tūkstančio žmonių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže