• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitės pradžioje atvertas judėjimas tarp visų savivaldybių. Šylant orui ir artėjant vasarai daug Lietuvių jau pradėjo galvoti apie atostogas pajūryje. Viešbučiai ir poilsio namai jau laukia savaitgalį plūstančių lankytojų.

Savaitės pradžioje atvertas judėjimas tarp visų savivaldybių. Šylant orui ir artėjant vasarai daug Lietuvių jau pradėjo galvoti apie atostogas pajūryje. Viešbučiai ir poilsio namai jau laukia savaitgalį plūstančių lankytojų.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt sulaukė vilnietės skaitytojos laiško, kuriame ji domisi situacija Lietuvos pajūryje. Itin daug žmonių, pasiilgusių saulės ir poilsio, prie Baltijos jūros važiuoja jau šį savaitgalį, nors karantinas ir pandemija dar nesibaigė.

„Sveiki, norėčiau pasidomėti, kas čia darosi su visu pajūriu šį savaitgalį. Neįmanoma gauti vietų, kuriose paskutiniu metu viskas buvo laisva. Pažiūrėjau ir kitą mėnesį, panaši situacija – nejaugi lietuviai taip pasiilgo lietuviškos jūros?

Galvojau, kad visi išvažiuoja ilsėtis į karštuosius kraštus, o pasirodo dabar visas svietas suvažiuos į vieną mažą pajūrį. Jūs galite man paaiškinti, kur žiūri valdžia, kuri didėjant skaičiams nuima ribojimus? O ką galvoja žmonės, kurie skuba ne skiepytis, o prie Palangos tilto? Nejaugi sirgti nebijote, gėda, lietuviai, gėda...“

REKLAMA
REKLAMA

Rezervacijų vasarai netrūksta

Nuo trečiadienio jau galima laisvai keliauti po visą Lietuvą. Gyventojai, neabejotinai išsiilgę kelionių ir poilsio pajūryje, skubiai reagavo į naują situaciją ir viešbučius pradėjo rezervuoti jau pirmą dieną.

REKLAMA

Nidoje esančio viešbučio „ORO Nida“ administratorė Limantė Bespalovaitė pasakoja, jog rezervacijų skaičiai džiugina:

„Paskelbus judėjimo tarp savivaldybių draudimo panaikinimą, žmonės iškart pradėjo rezervuoti vietas. Užsakymų skaičiai labai dideli, rekordiniai. Nemažai užsakymų yra ir šiam savaitgaliui, ir visam balandžio mėnesiui.“

Vasarai žmonės taip pat ruošiasi sparčiai. Nidoje esančių apartamentų „Vasara“ pardavimų vadovas ir Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas Armandas Burba perspėja, kad laisvų apartamentų skaičius vasaros sezonui greitai mažėja. A. Burba pataria visiems, kurie planuojasi vasaros atostogas, jau dabar užsisakyti vietas, pasirūpinti tuo iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA

Karantinas kambarių kainų beveik nepaveikė, viešbučių atstovai teigia, kad kainų mažinti neketina. 

„Kainos tokios pačios, kaip ir kiekvienais metais, kadangi užsakymų netrūksta, nėra būtinybės jų mažinti.“ – teigia „ORO Nida“ administratorė L. Bespalovaitė.

Žiemą lankytojų nesulaukė

Gruodžio mėnesį pradėjęs galioti draudimas išvažiuoti už savo savivaldybės ribų viešbučių ir poilsio namų verslams kirto skaudžiai. Daliai teko užsidaryti, o likusieji dirbti sulaukė itin mažai klientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Burba teigia, kad darbo tuo metu beveik nebuvo:

„Norinčių apsistoti buvo labai nedaug, praktiškai visa Nida buvo tuščia. Nebent kas nors atvažiuodavo čia dirbti, į komandiruotę, bet užsakymų buvo arti nulio. Nors mes ir dirbome, tai buvo panašiau į budėjimą, lankytojų nedaug. Pastarieji trys mėnesiai tikrai buvo liūdnas periodas.“

Griežčiausio karantino metu nedirbę viešbučiai duris atvėrė iškart, kai buvo paskelbtos naujienos apie judėjimo ribojimų panaikinimą. Nuo trečiadienio vėl pradėjusio veikti Palangos viešbučio „Žilvinas“ vyr. administratorė Audronė Rulienė pasakoja, kad karantino įkarštyje dirbti viešbutis nematė prasmės:

REKLAMA

„Nedirbom nuo gruodžio vidurio, kai buvo uždarytos savivaldybės. Teoriškai galėjom dirbti, bet to nedarėme. Kai iš kitų savivaldybių žmonėms negalima atvažiuoti, nebelieka klientūros. Iš vietinių gyventojų apsilanko nebent Klaipėdiečiai, kurie nori atšvęsti kokias nors šventes ar apgyvendina darbuotojus, tačiau tokių žmonių taip pat nėra daug. Mes daugiausia rezervacijų gauname iš Vilniaus, Kauno, tad ribojant išvažiavimą lankytojų nebuvo.“

REKLAMA

Atostogauti norisi ilgai

Po daugiau nei tris mėnesius trukusio draudimo išvažiuoti iš savo savivaldybės žmonės nori ilsėtis kuo ilgiau. Pastebima tendencija, kad šiais metais pajūryje renkamasi viešėti ilgiau, nei įprastai.

„Padaugėjo užsakymų ilgesniam laiko tarpui. Anksčiau žmonės dažniausiai apsistodavo savaitgaliui, o šiais metais padaugėjo užsakymų kelioms savaitėms, mėnesiui. Taip pat padaugėjo registracijų darbo dienomis. Mano nuomone taip yra todėl, kad žmonės gali dirbti iš namų ir renkasi dirbti Palangoje.“ – pasakoja Palangoje įsikūrusių apartamentų „Liepų 16“ atstovė Agnė Zdanavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Rulienė taip pat teigia pastebėjusi šią tendenciją:

„Įdomu tai, jog pernai daugiausia užsakymų būdavo dviem – trims dienoms, o šią vasarą žmonės nori atostogauti ilgiau. Daug užsakymų savaitei, dviem, mėnesiui. Dabar visi pripratę dirbti iš namų, tad žmonės gali sau leisti atvykti į pajūrį ir ilgam laikui.“

Vasarą tikimasi daug darbo

Nepaisant dar vis besitęsiančio karantino, viešbučių ir poilsio namų darbuotojai tikisi darbingos vasaros. Į situaciją pozityviai žiūri ir L. Bespalovaitė:

REKLAMA

„Vasarą tikimės daug rezervacijų, jau dabar galima matyti, kad vasara bus tokia pati, kaip ir pernai, gal net geresnė. Tikimės, kad viešbutis veiks pilnu pajėgumu.“

Nors vasarą tikimasi pilnų apartamentų, A. Zdanavičienė teigia, kad situacija dar nėra iki galo aiški, juk karantinas dar nesibaigė:

„Užsakymų vasarai yra. Užimtumo, be abejo, tikimės pilno, žiūrim į tai optimistiškai. Bet, žinoma, viską koreguos pandemija ir susirgimų skaičius.“

REKLAMA

Vasaros sezonas, A. Burbos apskaičiavimais, turėtų būti labai geras, tačiau to neužtenka, kad viešbučiai padengtų nuostolius, susidariusius per daugiau nei 3 nedarbo mėnesius:

„Praeitų metų vasara buvo rekordinė, bet nežiūrint to, bendras Nidos svečių apgyvendinimo koeficientas nukrito 19 proc. Tai reiškia, kad pernai buvo 19 proc. mažiau poilsiautojų, negu 2019 metais. Galima daryti prielaidą, kad per tuos tris mėnesius, kai buvome uždaryti savo savivaldybėse, Nidos svečių apgyvendinimo koeficientas krito maždaug 20 proc. ir nebus iš ko jį kompensuoti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų