Ta proga, Vyno Akademija organizavo nedidelį renginį, kuriame skambėjo prancūziškos akordeono melodijos, ekspertas Mindaugas Paliukas pasakojo apie prancūziško vyno gamybos subtilybes. Šiais metais, „Božolė“ renginio svečiai turėjo progą įsiamžinti itin prancūziškoje, „ūsuotoje“ fotosesijoje, dalyvauti specialiai „Božolė“ vakarui paruoštame žaidime bei laimėti Vyno Akademijos dovanas.
„Kadangi mes vieni pirmųjų pradedame ragauti božolė, svečiai pradeda rezervuotis staliukus jau likus mėnesiui iki „Božolė vakaro“, ir renginio dieną dažniausiai būna viskas rezervuota. Žinių apie vyną kultūra sparčiai populiarėja, todėl ir apie božolė vyną jau daugelis mūsų svečių yra kažką girdėję, o yra ir tokių, kurie jau ne pirmus metus kartu su mumis pasitinka naujuosius božolė.“- pasakoja „La Boheme“ restorano vadovė Vitalija Baimler. Tradiciškai kasmet, trečiąjį lapkričio ketvirtadienį, visame pasaulyje minimas Jaunojo vyno renginys. Jo ištakos – Prancūzija, Božolė regionas, kuriame gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Jauno vyno renginys Prancūzijoje pradėtas organizuoti nuo 1951 metų.
Vienas didžiausių šio vyno, ir apskritai božolė, gamintojas Prancūzijoje per metus parduoda apie 2,5 mln. butelių savo produkcijos. Božolė vyno kasmet pagaminami didžiuliai kiekiai vien dalyvaujančiųjų šiame rudens renginyje poreikiams patenkinti. Vynas gamyba savita tuo, kad jį gaminant sultys fermentuojamos nesuspaustų „Gamay“ vynuogių viduje ir suteikia gėrimui būdingo gėlių, aviečių, vyšnių aromato, vaisių ir prieskonių skonio lengvumo.
Užsakymo nr. 5102