Vilnietis Žygimantas Skvarčevskis šiandien groja įvairiuose renginiuose, o taip pat turi ir savo įrašų studiją. Tačiau jauno vaikino sėkmė tikrai neužklupo greitai, tam prireikė nemažai kantrybės ir savo stiliaus paieškų.
Kaip muzika atsirado vaikino gyvenime, kuo jo kuriama muzika yra išskirtinė ir kaip jo grojimas persikėlė iš gatvės į milijardieriaus vestuves – su juo kalbamės šiame interviu.
Žygimantai, dabar esate iš tiesų ganėtinai populiarus saksofonistas, bet kaip muzika atsirado jūsų gyvenime?
Muzikuoju nuo penktos klasės. Tiesa, eidamas į muzikos mokyklą, planavau tapti gitaristu ar dainininku, tačiau vietų šiai specialybei nebuvo, taigi, visiškai netyčia patekau į saksofono klasę.
Tikriausiai sutiksite, kad nemažai muzikantų savo karjerą pradeda, grodami gatvėje. Ar jums taip pat teko groti gatvėje?
Visiškai sutikčiau su tuo, mano kaip muzikanto karjera irgi prasidėjo gatvėje. Prieš pradėdamas groti joje, iš vis nelabai mėgau groti saksofonu, tačiau pirmą kartą išbandęs grojimą gatvėje, nebegalėjau sustoti.
Ten grodamas sutikau daug įdomių žmonių, kurie mane įkvėpė tobulėti ir toliau. Pavyzdžiui, 2009 metais, kai Sasha Song dalyvavo Eurovizijoje, jis mane pasikvietė koncertuoti kartu Vilniaus klubuose.
Taip pat, jaučiau ir tiesioginį palaikymą iš žmonių, kurie sustodavo paklausyti mano muzikos. Vienas iš praeivių, kuris mane labai įkvėpė buvo Justinas Jankevičius. Nors aš jo ir nepažįstu, bet kažkaip vien tas faktas, kad jis klausydavosi mano muzikos, o taip pat ir visada nemažai įmesdavo pinigų, mane skatino pasitempti ir tai atlikti dar geriau.
Jaučiau, kad yra žmonių, kurie manimi tiki ir kuriems mano muzika teikia džiaugsmą.
O koks yra praeivių požiūris į gatvės muzikantus?
Esu grojęs gatvėje ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyse, tokiose kaip Prancūzija, Ispanija, Liuksemburgas ar Lenkija. Mane labai nustebino tai, kad būtent Lietuvoje sustodavo pasiklausyti daugiausiai žmonių – tai mane labai nudžiugino. Lietuviai iš tiesų sugebėjo tiesiog kuriam laikui sustoti ir mėgautis muziką, pamiršę negandas.
Tai ir buvo viena iš priežasčių dėl kurių taip susidomėjau muzikos terapiją ir net baigiau psichologijos studijas. (šypteli)
Nors savo karjeros kelią pradėjote gatvėje, dabar grojate įvairiuose renginiuose. Ar sunku buvo tapti žinomu renginių muzikantu?
Tapti „norimu” muzikantu yra tikrai nelengva, nes ši sėkmės formulė susideda iš daugybės elementų, neužtenka tiesiog mokėti groti. Reikia nuolatos atnaujinti repertuarą, rūpintis savo išvaizda, dirbti su reklama.
Didžiausi sunkumai turbūt kyla man pačiam savyje, nes noriu viską atlikti kuo įdomiau ir geriau ir dėl šios priežasties kartais nutinka tokios situacijos, kad mano kūriniai iš vis taip ir nepamato dienos šviesos. Taip nutiko su naujuoju mano kūrybos dainos klipu, kurio rezultatas manęs netenkino, nors ir nemažai jėgų teko jam atiduoti.
Šio straipsnio skaitytojams kaip maža dovanėlę prisegsiu trumpą „slaptojo” klipo ištrauką.
Ar dabar galima sakyti, jog turite iš tiesų daug užsakymų?
Taip, man tenka groti gana dažnai. Tie lietuviai, kurie kviečia mane, dažniausiai pasižymi labai rafinuotu muzikos skoniu, jų muzikos klausymosi spektras yra platus. Vieniems labiau patinka džiazas, kitiems pop muzika, tretiems – senos romantinės dainos.
Taip pat dabar labai išpopuliarėjęs naujas klubinės muzikos, pritariant saksofonu, žanras. Tokią muziką dažnai groju ir su DJ’ais.
Žygimantai, galbūt skaitytojams atskleisite kokiuose svarbiuose, galbūt galima sakyti net prabangiuose renginiuose jums teko koncertuoti?
Vienas didžiausių mano koncertų vyko belgų milijardieriaus, nekilnojamojo turto bendrovės „Ghelamco Invest NV“ vadovo Michaelo Gheysenso ir jo išrinktosios Charlottes De Knibber meilės šventėje. Į šias vestuves gavau pakvietimą groti visiškai netikėtai po sėkmingai iškilusio mano „Youtube“ muzikinio kanalo.
Šis kanalas man atnešė ir daugybę kitų bendradarbiavimo galimybių tiek užsienyje, tiek ir Lietuvoje. Dabar svarstau dėl kvietimo groti Saudo Arabijoje. Taip pat kitas mano didelis koncertas įvyko su Radistais Siemens arenoje. Beje, šis koncertas įvyko po to, kai įgrojau jų kūrinį saksofonu.
Šiais laikais muzikantų iš tiesų yra nemažai. Kaip manote, kuo išsiskiriate iš kitų?
Man svarbiausia yra kokybė. Pavyzdžiui, yra ir kitų saksofonistų, kurie pastoviai deda naujas dainas ir labai jaučiasi, kad jiems tos dainos net nepatinka, bet jie tiesiog jas daro, nes jos dabar populiarios.
Aš noriu, kad kiekviena atliekama daina turėtų vertę ir galėtų pritraukti klausytoją. Taip pat, labai noriu pasidžiaugti, kad pasigaminau saksofoną su LED apšvietimu ir galvoju apie „Show“ programą. (šypteli)
Greitu metu pasirodys ir jūsų kūrybos daina. Ar ji bus pirmoji?
Tai bus mano antroji daina, pirmoji mano daina buvo „Wait”, kurią išleidau prieš porą metų kartu su krepšininku Caleb Sutton. Tačiau daina, kurią išleisiu dabar žymiai labiau „mano” daina, ji yra labai išjausta ir ilgą laiką ruošta. Su šia daina dirbu jau nuo 2018 liepos mėnesio, ją įkvėpė sukurti mano mergina.
Iš tiesų įdomus faktas ir tai, kad ji mane įkvėpė sukurti ne tik šią dainą, bet ir imtis muzikos dar rimčiau. Susimąsčiau, kad noriu, jog mano kūriniai būtų daugiau vertingesni ir todėl nuo šiol išgirsite dar įvairesnės ir jautresnės muzikos mano repertuare.
Dainos pavadinimas yra 103, kuris simbolizuoja mūsų 103 draugystės dieną ir po tos dienos kilusius pamąstymus, kuriuos aš ir išjaučiau šioje dainoje, pasitelkęs labai įdomų būdą: aš parašiau šiai dainai žodžius, bet nusprendžiau, kad jie yra asmeniški ir jų žinoti nebūtina kiekvienam, taigi aš šiuos žodžius tiesiog įgrojau saksofonu.
Dainos pagrindinė žinia, kuria noriu pasidalinti: būkime dėkingi, praktikuokime dėkingumą, išklausykime kitą žmogų, pasidalinkime nuoširdžiai savo jausmais, o kartais tiesiog patylėkime. Mums kitas žmogus nieko nėra skolingas net jei ir aukojamės ar darome kitus dalykus dėl jo.
Šis klipas yra nufilmuotas iš naujo, nes pirmasis neatspindėjo mano lūkesčių ir dainos idėjos, norėjau geresnės pačio klipo kokybės.
Galbūt išduosite, kokie yra jūsų ateities planai?
Šį sezoną, vasario mėnesį, planuoju dalyvaut TV3 projekte „Lietuvos Talentai”. Mano pagrindinis ėjimo tikslas yra sužadinti žmonių norą nuoširdžiai pamilti muziką. Taip pat, turėsiu koncertų ir užsienyje, labai laukiu koncerto Toskanoje vasaros metu bei tikiuosi, kad pavyks nuvykti pakoncertuoti Saudo Arabijoje. (šypteli)