Anot vežėjų, keleivių laipinimas į Vilniaus visuomeninį transportą pro pirmąsias duris pasiteisino. Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ duomenimis nuo šių metų liepos 15 d., kai įsigaliojo naujoji tvarka, penktadaliu sumažėjo iki tol nuolat augęs keleivių be bilieto skaičius, o mėnesinių bilietų pardavimai rudenį buvo didžiausi šiais metais.
Nuo liepos vidurio vilniečiai ir miesto svečiai į visus sostinėje kursuojančius autobusus ir troleibusus yra laipinami tik pro priekines duris. Tą mėnesį keleivių be bilieto skaičius, lyginant su šių metų sausio mėnesiu, nukrito beveik ketvirtadaliu – 23 proc. Iš viso nuo liepos 15-osios iki spalio 21-osios „zuikių“ skaičius, lyginant su metų pradžia, sumažėjo beveik penktadaliu – 18,7 proc.
Lygiagrečiai augo ir parduodamų viešojo transporto mėnesinių bilietų skaičius. Šių metų rugsėjį ir spalį, prasidėjus užimčiausiam sezonui visuomeninio transporto sistemoje, buvo parduotas didžiausias jų skaičius per visus 2010 metus.
Anot savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus Ginto Bliuvo, naujosios tvarkos privalumai atsiskleidžia ne vien gerais statistiniais duomenimis.
„Vienas pagrindinių tikslų, kurių siekėme įvesdami naująją tvarką, buvo sumažinti keleivių be bilieto skaičių Vilniaus viešajame transporte. Išties malonu matyti, jog šis tikslas buvo įgyvendintas. Tačiau neužmirškime ir kitų keleivių laipinimo pro pirmasias duris privalumų – visuomeniniame transporte sumažėjo asocialių, apsvaigusių ar agresyvių keleivių – jie į autobusus ir troileibusus paprasčiausiai nebeįleidžiami“, - sako G. Bliuvas.
Naujoji tvarka jau seniai nėra naujiena didžiuosiuose Europos miestuose. Lietuvoje keleiviai į viešąjį transportą pro pirmąsias duris yra laipinami Klaipėdoje, Panevežyje ir Kėdainiuose.