Didžiojoje Britanijoje rožes pjovę lietuviai už valandą gaudavo 5,5 svaro sterlingų (25,7 Lt).
Britų pareigūnai uždarė imigrantus išnaudojusią lietuvio įdarbinimo įmonę, kuri klientus viliojo Vilniaus vardu.
Leistono mieste veikusi ir mažiausiai 350 lietuvių įdarbinusi kompanija „Vilnius Recruitment“ pirmadienį buvo uždaryta, kai inspektoriai išsiaiškino, kad ji „visiškai nesirūpino“ darbininkų saugumu ir jų gerove.
Pareigūnai nustatė, kad, nepaisant aukštesnių įspėjimų, už apgyvendinimą iš darbininkų buvo reikalaujama „nepriimtinai“ didelių mokesčių, o apgyvendinimo patalpos buvo perpildytos – nameliuose su trimis lovomis glaudėsi po aštuonis žmones. Inspektoriai nerado ir reikiamų saugumo bei sveikatos dokumentų.
Taip pat paaiškėjo, kad darbininkams nebuvo mokamas jiems priklausantis minimalus atlyginimas ir išmokos už viršvalandžius bei atostogas. Kopūstus ir rožes pjovę bei ančių fermoje dirbę lietuviai už valandą gaudavo 5,5 svaro sterlingų (25,7 Lt).
Minimalus valandinis žemės ūkio darbuotojo atlyginimas Didžiojoje Britanijoje sudaro 6 svarus sterlingų (27,9 Lt).
„Vilnius Recruitment“ priklausė Lietuvos piliečiui, kuris Didžiosios Britanijos laikino įdarbinimo įmonių licencijavimo tarnybos (GLA) pranešime įvardijamas kaip Neros Nerijus. Tarnyba pranešė, kad jis po praėjusių metų patikrinimo kreipėsi dėl dar vienos licencijos. Tačiau dabar plėsti verslą jam nebus lengva.
Lietuvos Respublikos ambasada Londone aktyviai bendradarbiauja su GLA. Ambasados Didžiojoje Britanijoje trečioji sekretorė Rasma Ramoškaitė teigė, kad ambasada neturi teisės teikti teisinę pagalbą, todėl besikreipiantieji pagalbos darbo klausimais yra nukreipiami į GLA arba į nevyriausybinę organizaciją „London citizens“.
Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerijoje darbo leidimams gauti yra užsiregistravę 55 tūkst. lietuvių. Tačiau realus skaičius Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ir dirbančių tautiečių yra tris kartus didesnis.