Amatininkystės mokymo ir kvalifikacijos kėlimo centre galėtų įsikurti amatininkų dirbtuvės, galerijos, būtų įrengta salė seminarams. Čia vieningai veiklai galėtų susitelkti amatininkai, būtų organizuojamas kvalifikuotas jų mokymas ir tobulinimasis.
Centre vyktų parodomieji praktiniai užsiėmimai – pamokos, seminarai, parodos, vieši šventiniai ir kitokie renginiai. Centras būtų steigiamas atsižvelgiant į tarptautinę ir regiono patirtį, bendradarbiaujant su atsakingomis valstybinėmis institucijomis ir nevalstybinėmis organizacijomis.
Per sėkmingus penkerius Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos veiklos metus atsirado erdvės, kurioje galėtų būti plėtojama menininkų veikla, keliama jų kvalifikacija, pritraukiami miesto gyventojai ir svečiai, poreikis. Būtent tokia erdve ir galėtų tapti Tymo kvartale kuriamas miesto tradicinių amatų mokymo centras.
Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programa Vilniuje vykdoma jau 5 metus. Per tą laiką sostinės Savivaldybei priklausančiose patalpose, lengvatinėmis sąlygomis išnuomotose menininkams, plėtojosi tradiciniai amatai.
Šiuo metu Vilniaus senamiestyje veikia 15 galerijų-dirbtuvių. Jose dirba profesionalūs menininkai ir amatininkai, lankytojai čia gali stebėti konkretaus amato gamybos procesus, realizuoti savo idėjas, mokytis amato. Programos dalyviai nuolat dalyvauja didžiausiose miesto šventėse, patys organizuoja renginius.
A. Zuokas ir Vilniaus Dailiųjų amatų asociacijos prezidentas Darijus Gerlikas pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo susitarė drauge gražinti, plėtoti ir visokeriopai gerinti vilniečių gyvenseną, puoselėti Vilniaus istorines tradicijas ir jas tęsiant kurti naująsias, kurios deramai palaikytų ir stiprintų Vilniaus miesto savitumą ir gerą vardą.
REKLAMA