• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus savivaldybės vadovai nusprendė parduoti visas dabar miestui priklausančias įmones, o paslaugas iš šių tik pirkti. Tokios permainos, kaip teigiama, žymiai sumažintų savivaldybės išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA

"Pardavę įmones žymiai sumažintume išlaidas, galėtume atiduoti skolas. O ir šių įmonių valdymas taptų daug skaidresnis, nebeliktų korupcijos, susitarimų tarp politikų", - spaudos konferencijoje sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.

REKLAMA

Ketinamo išparduoti turto vertė siekia beveik 0,5 mlrd. litų.

Visų įmonių akcijas žadama pardavinėti vertybinių popierių biržose, ieškoti investuotojų. Tiesa, potencialių pirkėjų, kaip prisipažino meras V. Navickas, kol kas neatsirado.

"Parduoti galime visas įmones be išimčių, tačiau dėl kai kurių vis dar yra šiokių tokių klausimų. Dar neapsisprendėme dėl transporto, šilumos, vandens tiekimo kompanijų", - sakė meras.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, savivaldybė ketina išlaikyti bendrovių "Vilniaus troleibusai", "Vilniaus vandenys", "Vilniaus energija" kontrolę, pasilikdama sau ne mažiau kaip 51 proc. įmonių akcijų. Be to, vis dar svarstoma galimybė sujungti "Vilniaus troleibusų" ir "Vilniaus autobusų" įmones.

Kitų įmonių valdymas atiteks investuotojams, o savivaldybė pasiliks mažesniąją dalį akcijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Parduoti įmones visada apsimoka, net ir per krizę. Pinigas dabar labai brangus, su juo šiuo metu galime daug ką nuveikti", - vadovų sprendimu neabejoja mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis.

Pirmiausiai į rinką ketinama paleisti administravimo paslaugas teikiančių įmonių akcijas. Tai yra viešosios pirtys, dezinfekavimo ir kitos panašios įmonės.

REKLAMA

Sostinės mero teigimu, ši idėja kilo bendraujant su kitų šalių miestų vadovais. Anot jo, tiek Europoje, tiek JAV geriausiai socialinius reikalus tvarko tie miestai, kurie pardavę įmones išlipo iš skolų, gavo dideles pajamas.

Planuojama, jog kitąmet Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas ir valstybės dotacijos jam gali mažėti 15-25 proc., o pinigų užteks tik jau pradėtiems projektams vykdyti.

Miesto skolos kreditoriams šiuo metu siekia 760 mln. litų, iš jų 160 mln. litų - savivaldybės įmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų