Kaip rašoma M. Marcinkevičiaus siųstame pranešime, įmonė, turėjusi vystyti „Akropolio“ prekybos centrą teritorijoje šalia Vingio parko, kitaip žinomoje kaip „Velgos“ sklypas, 2010 metais bandė beveik perpus sumažinti šio sklypo vertę ir susigrąžinti valstybei už žemės sklypą sumokėtus pinigus. Prezidentei Daliai Grybauskaitei, tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui išreiškus susirūpinimą bei kilus visuomenės pasipiktinimui, bendrovė šio ieškinio atsisakė.
Nesutaria, kas buvo vadovas
„Juokinga, kad šiuo metu apie reputacijos išsaugojimą kalbanti grupė reiškia priekaištus dėl pastangų išlaikyti gerą „Vilniaus prekybos“ įvaizdį. Šiuo ieškiniu grupės vadovybė parodė, kad Lietuvos valstybės bei jos gyventojų interesai jai visiškai nerūpi“,- teigė M. Marcinkevičius.
Jo teigimu, jis niekados nebuvo ieškinį dėl kainos sumažinimo pateikusios įmonės vadovu. Tuo metu šias pareigas ėjo Robertas Mažeikis.
Vis dėlto, kaip portalui tv3.lt teigia „Vilniaus prekybos“ įmonių koordinacinės grupės atstovė Olga Petroševičienė, tiek minėtą ieškinį dėl žemės sklypo kainos sumažinimo, tiek ir ieškinio atsisakymą pasirašė ir pateikė pats M. Marcinkevičius, kaip tuometinės įmonės „Akropolis“ vadovas.
„Teiginys, kad tuo metu minėtų įmonių pareigas neva ėjo R. Mažeikis yra melagingas. Antra, R. Mažeikis nuo 2010 m. rugpjūčio praėjo eiti naujos įmonės „Geležinio vilko projektas“, kuri 2010 m. rugpjūčio pradžioje buvo atskirta nuo „Akropolis“ ir kuriai buvo reorganizavimo būdu perduotas su „Velgos“ gamyklos projektu susijęs turtas, vadovo pareigas“, - laiške teigia atstovė.
Tuo tarpu, kaip rašoma M. Marcinkevičiaus pranešime, sprendimas atsiimti ieškinį buvo priimtas stengiantis išsaugoti teigiamą „Vilniaus prekybos“ grupės reputaciją. Tą, anot jo, suprato ir kontroliuojantis akcininkas Nerijus Numavičius, kuris ne tik iniciavo patį ieškinį, bet ir vėlesnį jo atsiėmimą.
„Mano vertinimu, N. Numavičius yra šios bylos užsakovas. Ši byla buvo pradėta, kaip tik tada, kai mano atžvilgiu teismai panaikino visas man pareikštas pretenzijas“, - apie nesutarimus portalui tv3.lt sakė M. Marcinkevičius.
Teismų tik daugės
Jo teigimu, įmonė po kurio laiko su Vilniaus miesto savivaldybe iš naujo suderėjo investicijų į miesto infrastruktūrą sumą ir taip sutaupė 63,5 mln. litų, o net teoriškai, šioms pretenzijoms pareikšti senaties terminas suėjo 2013 metais.
„Spaudoje grupės vadovybė viešai deklaruoja, kad asmeniškai peržiūri ir įvertina esminius verslo sprendimus. Reikia daug akiplėšiškumo viešai meluoti, kad apie tai įmonė sužinojo tik dabar – juk byla visuomenėje sukėlė didžiulį rezonansą ir buvo linksniuojama visose žiniasklaidos priemonėse. Akivaizdu, kad tai tik viena iš daugelio spaudimo priemonių norint mane priversti viešai nebekalbėti apie „Vilniaus prekybos“ vykdomą abejotiną veiklą. Tai, kad šis ieškinys buvo pateiktas kai teismas atmetė kitus mano adresu bandytus pritaikyti turto areštus, tik patvirtina mano nuogąstavimus. Neabejoju, kad visos aplinkybės bus tinkamai įvertinos teisme“,- dėsto M. Marcinkevičius.
Tuo tarpu „Vilniaus prekybos“ įmonių koordinacinės grupės atstovai teigia, kad įvertinus tai, kas vyko įmonėse M. Marcinkevičiaus vadovavimo laikotarpiu. Buvo atkliktas nuodugnus vidinis tyrimas, kurio metu paaiškėjo daugelis įtartinų faktų apie jo veiklą jam vadovaujant „Akropolio“ įmonėms.
„Kadangi vidinio patikrinimo metu aptiktų įtartinų epizodų, susijusių su M. Marcinkevčiaus vadovavimu Akropolio įmonėms ir jo abejotina veikla, yra labai daug, informacijos apdorojimas ir susisteminimas užėmė nemažai laiko. Galime pasakyti tik tiek, kad tai – ne pirmasis ir ne paskutinis ieškinys, kuris pasieks teismą“, - pabrėžia atstovai.
Primename, kad UAB „Geležinio vilko projektas“ ieškinį prašantį atlyginti 5 mln. EUR nuostolių M. Marcinkevičiui pateikė 2015 liepos 2-ąją. Vilniaus apygardos teismas jau atsisakė verslininkui pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones. Šią bylą Lietuvos apeliacinis teismas svarstys rugsėjo 22 d.