• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilaitės mikrorajono gyventojus kausto baimė – vien per savaitgalį šiame sostinės rajone užpuolikas apiplėšė ir sužalojo tris moteris. Nors policija ramina gyventojus, kad nusikaltėlis jau sulaikytas, bendruomenė nusprendė vienytis ir pamainomis vakarais patruliuoti.

Pilaitės mikrorajono gyventojus kausto baimė – vien per savaitgalį šiame sostinės rajone užpuolikas apiplėšė ir sužalojo tris moteris. Nors policija ramina gyventojus, kad nusikaltėlis jau sulaikytas, bendruomenė nusprendė vienytis ir pamainomis vakarais patruliuoti.

REKLAMA

Žmonės tikina, kad mikrorajone nesaugu, tėvai bijo išleisti vaikus vienus į gatvę, o moterys pasakoja, kad mikrorajone siaučia net keli nusikaltėliai.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Prieš kelias dienas kartu su draugu Justina padėjo kaimynei ištrūkti iš užpuoliko nagų. Nusikaltėlis jauną moterį smaugė po jų buto balkonu. Užpuoliko auka Ieva telefonu pasidalijo kraupiais penktadienio vakaro išgyvenimais. Apie 23 val. išnešusi šiukšles, nė neįtarė, kad atsidurs per plauką nuo mirties. Prie pat laiptinės moteris matė vyrą, bet nenorėjo tikėti, kad jis ją užpuls.

„Parbloškė ant žemės po balkonu, aš atsitrenkiau dar galva stipriai į cementą. Jis užgriuvo ant manęs ir pradėjo smaugti. Visiškai jokio žodžio, jokio garso. Rėkiau, bandžiau išsilaisvinti, bet jis laužė rankas, čiaupė man burną. Aš įkandau į pirštus, nes tik tą galėjau padaryti“, – su siaubu pasakojo Ieva.

REKLAMA
REKLAMA

Smaugimas buvo toks stiprus, kad aukos jėgos seko, šauktis pagalbos darėsi vis sunkiau. Laimė, kaimynai dar išgirdo.

„Mes realiai neprisimenam, ką realiai šaukė. Draugas iškišo galvą ir sako užpuolikui, kas čia vyksta, jis iš karto nubėgo. Mes nei veido, nieko nespėjom pamatyti. Iš karto išėjom pas tą moterį į kiemą“, – įvykį prisiminė Justina.

REKLAMA

„Aš kviečiau pareigūnus ir jie sakė, kad jie atvažiuos. Bet po penkių minučių jie man paskambino ir sako: ai, mes nevažiuosim, nes vistiek jis jau pasišalino, jūs jau saugi namie, tai jūs parašykit, jeigu norit pareiškimą, elektroniniu būdu“, – pasakojo nukentėjusioji.

Gali būti, kad policija aiškinsis, kodėl pareigūnai čia nevyko, mat anot penktojo policijos komisariato viršininko, į šį įvykį privalėjo vykti.

REKLAMA
REKLAMA

„Facebook“ ėmė ūžti, o žmonės pradėjo bijoti net ir dieną vedžioti šunis, su baime žvalgosi ir nešdami šiukšles. Nuo įtartino vyro pastarosiomis dienomis nukentėjo ir dar dvi moterys. Šį kartą iš jų vyras ketino atimti telefonus ir rankines, o iš vienos pavyko atimti siuntą. Policija sako sučiupusi užpuoliką.

„Asmenį atpažino nukentėjusieji, tai yra tas žmogus. Dėl motyvų negaliu pasakyti, bet sprendžiant iš ikiteisminio tyrimo medžiagos, tai yra bandymas apiplėšti. Jis yra turėjęs reikalų su policija dėl įvairių nusikalstamų veikų“, – teigė Vilniaus penktojo policijos komisariato viršininkas Povilas Revuckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neapsikentę to, kas vyksta jų rajone, pilaitiškiai buriasi į grupes ir vakarais ketina patruliuoti patys. Žmonės abejoja, ar užpuolikas čia veikė vienas.

„Nėra paslaptis, kad policija nesiruošia veltis. Yra gynybinis instinktas – matai, kas dedasi tavo rajone ir nenori sėdėti sudėjęs rankas. Daug yra tų atvejų, kai policijos ekipažai nesugeba laiku sureaguoti, o auka vistiek patiria ir sužalojimų, ir psichologinės žalos, ir fizinės žalos patiria“, – kalbėjo idėjos patruliuoti iniciatorius Mantas Indzila.

REKLAMA

Pilaitiškiai po savo rajoną ketina vaikščioti pasiskirstę grupelėmis. Policija tam nepritaria.

„Policija vertina neigiamai tokią iniciatyvą, nesuderinta su policija. Jeigu toks noras yra, turėtų kreiptis į policiją ir turėtume tą dalyką aptarti“, – sakė P. Revuckas.

Pareigūnai ragina žmones nepanikuoti, nes esą nusikaltimų nedaugėja. Priešingai – palyginti su pernai, jų mažiau. Šiemet Lietuvoje registruoti 228 plėšimai, pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 230.

REKLAMA

Generalinis policijos komisaras ketina dar kartą susėsti su Vilniaus policijos vadu ir žiūrėti, ką daryti, kad nusikaltimų būtų dar mažiau. Tiesa, sako, kai kurie dalykai, ir čia jau visu šalies mąstu kiša koją, kad gatvėse būtų daugiau pareigūnų.

„Pertėklinės procedūros nuima fiziškai mūsų žmones iš gatvės. Sodina prie popierių, prie lapų, kur mes turime atlikti labai daug perteklinių dalykų“, – kalbėjo generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Generalinis policijos komisaras neslepia, kad pareigūnų vis dar trūksta, ypač didžiuosiuose šalies miestuose. Net ir dabar, į policiją integruojant viešojo saugumo tarnybą.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Prisistatė trikoju ir sm***osi atsisėdę. Milicija nedirba savo darbo ir dar aiškina, kad patys gintis negalit... Kaip čia taip? Šių dienų situacija rodo, kad teisėsaiga nevykdo savo pareigų.
Va jei policijai reikia pagalbos,tai prašo piliečių, kai vienas tą kauno nuogašiknį pamokė, tai kiek turėjo aiškintis gal if bylą užvedė.
Tarybiniais laikais buvo draugovininkai. Studijų metais yra tekę su kursiokais patruliuoti Antakalnyje.Policija pravesdavo instruktažą, kad malkų nepriskaldytume, duodavo raiščius ir vaikščiodavom vakarais. Visokių įvykių yra buvę, teko ir muštynes suvaldyt, ir pijokėlius apramint. Kodėl gi dabar neatgaivinus saugios kaimynystės patrulių?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų