Iki vasario 21 d. dėl streiko ketina apsispręsti 1 –ojo, 3-ojo, 6-ojo ir 7 –ojo komisariatų pasų poskyrių bei Migracijos skyriaus darbuotojai.
Ketvirtadienio susirinkime, kuriame dalyvavo 68 darbuotojai, streikui pritarė 65, du balsavo prieš, vienas biuletenis sugadintas.
Vilniaus apskrities ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos vadovai susirinkusiems pristatė pastarųjų dviejų savaičių derybų rezultatus ir eigą. Darbuotojų atstovai, dirbę taikinimo komisijoje, vieningai konstatavo, kad per visą darbo laiką Vilniaus pasų poskyrio (VPK) administracijos atstovai vengė spręsti keliamus reikalavimus iš esmės, elgėsi nesąžiningai, vilkino ginčo procedūrą, nepagrįstai atidėliojo sprendimus, vienasmeniškai keitė posėdžių laiką, vengė imtis aktyvių veiksmų, teikė tikrovės neatitinkančią klaidinančią informaciją.
Į susirinkimą buvo pakviesti Vilniaus VPK administracijos atstovai. VPK viršininko pavaduotojas R. Dervinskas savo kalboje aiškino darbuotojams apie įstaigos finansines galimybes, nesutiko, kad sutarimas su darbuotojų atstovais nepasiektas.
Maždaug 8 val. neplanuotai į susirinkimą atvyko ir Vilniaus VPK viršininkas Sigitas Mecelica. Vadovas neslėpė negatyvių savo emocijų ir susierzinimo dėl darbuotojų iniciatyvų.
„Jūs nieko nepasieksite jokiais savo sprendimais“, - kalbėjo S. Mecelica. Į klausimą, kokių veiksmų artimiausių metu rengiasi imtis iškeltoms problemoms spręsti, S. Mecelica atsakė, kad nesiims jokių veiksmų.
Jau šią savaitę ketinama parengti streiko planą, kuriame neatmetama piketų galimybė. Taip pat bus parengtas kreipimasis į visų šalies profesinių sąjungų vadovus, visuomenę, ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos skyrių vadovus prašant paramos vilniečių darbuotojų siekiams. Kaip ir daugiau nei prieš metus vykusios akcijos „Atėmė atima atims“ metu, bus sukurta informacijos sklaidos, teisės ir organizacinė grupė, kurios padės valdyti streiką.
Sausio 10 d. Vilniaus VPK Migracijos padalinių darbuotojai susirinkime priėmė rezoliuciją ir suformulavo reikalavimus administracijos vadovams. Tąkart buvo nuspręsta inicijuoti teisinę ginčų sprendimo procedūrą – konstatuotas Vilniaus VPK Migracijos padalinių ir Vilniaus VPK administracijos ginčas, suformuluoti reikalavimai: užtikrinti ne mažesnį kaip tas pačias funkcijas vykdančių darbuotojų kituose šalies vyriausiųjų policijos komisariatų Migracijos padalinių darbuotojų darbo užmokestį; mokėti priedus už kvalifikaciją, darbo stažą, papildomą darbo krūvį. Atstovavimo ir gynimo funkcijos patikėtos Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinėms sąjungoms.
Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atlikta situacijos analizė liudija, kad Vilniaus migracijos padalinių darbuotojų darbo užmokestis lyginant su likusiais keturiais didžiaisiais Lietuvos miestais - 10-15 procentų mažesnis ir nekito jau penkerius metus.
Susirinkime paaiškėjo, kad Vilniaus migracijos padaliniuose iki šiol nėra motyvacijos sistemos, viešojo administravimo funkcijas realiai vykdančių ir aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų darbo užmokestis atskaičius mokesčius siekia vos 800 litų, skirtingai nuo kitų didžiųjų šalies miestų nebuvo mokami jokie priedai nei už stažą, nei už kvalifikaciją, nei už darbo krūvius.
Tik šių metų sausio pabaigoje Vilniaus VPK viršininko įsakymu, kai kuriems migracijos padalinių darbuotojams visgi buvo padidintas darbo užmokestis.
Migracijos darbuotojų keliamas problemas raštu Vilniaus VPK viršininkui paragino spęsti ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, ir Migracijos departamento vadovybė.
Profesinės sąjungos duomenimis, vasario 21 d. įvyksiantis streikas bus pirmasis per visą nepriklausomybės istoriją streikas, paskelbtas statutinėje Vidaus reikalų įstaigoje.
REKLAMA