Antradienį LLRA lyderis Valdemaras Tomaševskis ir partijos "Tvarka ir teisingumas" (liberalai demokratai) vadovas Rolandas Paksas pasirašė pareiškimą dėl bendradarbiavimo sostinės taryboje.
Pareiškime rašoma: „Mes, Lietuvos Respublikos politinės partijos, gavusios žmonių pasitikėjimą 2007 m. vasario 25 d. savivaldos rinkimuose Vilniuje, pripažindami konstruktyvų bendradarbiavimą dėl žmonių ir miesto gerovės svarbiausiu vienijančiu principu, siekdami kartu įvykdyti savo įsipareigojimus rinkėjams, viešai pareiškiame apie savo pasirengimą bendradarbiauti naujojoje Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.
Kviečiame kitas politines jėgas dalyvauti šiame bendradarbiavime vilniečių labui. Tolimesni koalicijos būsimų partnerių tarpusavio santykiai bus aptarti atskira sutartimi.“
Paklaustas, kokių motyvų skatinami lenkų politikai pasirinko liberaldemokratus, o ne vadinamąją "švaros" koaliciją, V.Tomaševskis neslėpė, jog vienas argumentų partneriais rinktis liberaldemokratus - jų pirmaujanti pozicija.
""Tvarka ir teisingumas" surinko daugiausiai balsų, tad negalima jų nustumti į šoną, tai prieštarautų demokratijos logikai, rinkėjai išreiškė jiems pasitikėjimą", - BNS antradienį sakė V.Tomaševskis.
Tvarka ir teisingumas, laimėjusi rinkimus sostinėje, preliminariais duomenimis, gauna daugiausiai - 14 mandatų Vilniaus savivaldybės taryboje. LLRA yra iškovojusi 6 mandatus.
Trys partijos - konservatoriai, socialdemokratai ir liberalai - dar rinkimų naktį pasirašė susitarimą dėl koalicijos, jau pakrikštytos "švaros" vardu, formavimo Vilniaus mieste.
Prie jos buvo kviečiama jungtis ir LLRA - tokiu atveju koalicija būtų įgijusi, nors ir trapią, daugumą sostinės taryboje - 26 vietas iš 51.
Liberaldemokratams ir lenkų politikams suvienijus jėgas, iki daugumos jiems dar trūksta 6 mandatų.
Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderis Artūras Zuokas yra pareiškęs, jog galimybės taryboje bendradarbiauti su liberaldemokratų lyderiu Rolandu Paksu nematantis, analogiškos pozicijos laikosi ir jo oponenentas R.Paksas. LiCS taryboje turi 9 mandatus.
10 vietų taryboje turintys konservatoriai įvardija dvi partijas, kurios negalėtų tapti koalicijos partnerėmis, jei taryboje liktų jų lyderiai - dabartinio mero A.Zuoko vadovaujamus liberalcentristus ir nušalinto prezidento R.Pakso liberaldemokratus.
Sekmadienį vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose daugiausiai balsų surinko konservatoriai, tačiau sostinėje jie liko antri - pirmąsias pozicijas čia iškovojo liberaldemokratai.