Šią savaitę skelbiamame didžiausiame Lietuvos knygynų tinklo „Pegasus“ perkamiausių knygų sąraše Vilniaus bomberio istorijos jau užkopė į 5-ąją sąrašo vietą visoje Lietuvoje.
Skaitytojų pageidavimu Lietuvos didmiesčiuose bus surengti du oficialūs knygos pristatymai – susitikimai su skaitytojais. Birželio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniuje, prekybos centre „Panorama“ veikiančiame „Pegasus“ knygyne. Birželio 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Akropolis“ veikiančiame „Pegasus“ knygyne. Knygos autorius D. Dargis žada atsakyti į visus interesantų klausimus.
Šiomis dienomis pasirodė ir visiems naujovių bei planšetinių kompiuterių gerbėjams skirta elektroninė naujausios mafijos istorijų knygos versija. Šiuolaikišku formatu išleista knyga „Vilniaus bomberio išpažintis“ galima įsigyti įvairiausio žanro elektronines knygas platinančiuose interneto knygynuose – pegasas.ekps.lt, knyguklubas.lt, tavoknygos.lt, knygos.lt, 100knygu.lt ir kituose.
„Malonu, kad naujasis darbas sulaukė tokios skaitytojų reakcijos. Šią knygą jau spėjo perskaityti keletas apie Lietuvos ir pasaulio mafiją aktyviai besidominčių interesantų ir jie man visiškai atvirai pareiškė, kad šis mano darbas geriausias iš visų trijų“, – kalbėjo knygos autorius D. Dargis, ankstesniais metais parašęs dvi nemažo skaitytojų susidomėjimo sulaukusias ir ne vieną kartą išleistas knygas – „Tikroji Daktarų istorija“ bei „Kruvinasis mafijos maršrutas“.
Apie ką pasakojama naujausioje mafijos knygoje?
Idėja parašyti atvirą ir nepagražintą garsiausio šalyje sprogdintojo istoriją subrendo 2012-ųjų vasarą kartu su Valerijaus Januškevičiaus pažadu duoti išsamius interviu ir nieko nuo visuomenės neslėpti. Tūkstantiniais tiražais išleistų bestselerių apie Lietuvos mafiją autorius D. Dargis naujausioje, trečioje, knygoje demonstruoja savo, kaip dokumentinių, kriminalinių romanų rašytojo, meistriškumą – pasakoja apie garsiausius XX amžiaus bomberius.
Šioje originalioje knygoje pasakojama apie ryškiausią Vilniaus bomberį ir išskirtinių gangsterių, vykdžiusių užsakytas žmogžudystes, krauju pažymėtą gyvenimą XX a. paskutinį dešimtmetį.
Kai 2000-ųjų pavasarį Vilniaus apygardos teisme prasidėjo šios neeilinės gaujos teismo procesas, tąsyk kažkuris iš teismo salėje sėdinčių žmonių paklausė: „Iš kur tas Januškevičius toks?“
Tai žmogus, kuris, būdamas šešiolikos metų, 1972-aisiais nušovė ir apiplėšė KGB majorą vien dėl to, kad netekęs stipendijos bijojo tėvų. Atlikęs bausmę Pravieniškių kalėjime, praėjus dvidešimčiai metų, 1992-aisiais, jis su bendrininkais iš skirtingų sluoksnių pasinėrė į mirties verslą. Dar po kelerių metų tapo samdomu žudiku, apiplėšinėjo, šaudė ar prisidėjo grobiant žmones, reikalavo išpirkų iš ne visai sąžiningai pralobusių Lietuvos sostinės verslininkų. 1995-ųjų gegužę vyras ėmėsi sprogdintojo amato ir tapo pačios žinomiausios visų laikų mūsų šalyje užsakytos žmogžudystės, kai šalia Vyriausybės rūmų Vilniuje susprogdino tuometį bankininką Rimantą Grainį, bendravusį su čečėnų mafijos atstovais, vieninteliu vykdytoju. Įdomu, kad vėliau jis buvo sulaukęs užsakymų susprogdinti net senosios „Vilniaus brigados“ veteranus ir tuomet įžūliai galvą kėlusių miesto gaujų lyderius. Tada į orą vienas po kito buvo pakelti ir garsiausių mafijos bosų automobiliai Maskvoje, kurioje knibždėjo nemažai mūsiškių nusikaltėlių.
Septynis kartus iki gyvos galvos nuteistas žudikas netgi yra pelnęs jį sekusių ir kaltinimus pareiškusių griežtų sostinės kriminalistų, prokurorų pagarbą. Jau penkiolika metų būdamas už grotų legendiniame šalies kalėjime Lukiškėse jis gyveno šešėlyje ir niekuomet atvirai nekalbėjo su žurnalistais. Knygos autorius nesitikėjo, kad per keletą mėnesių jis taip atvirai ir detaliai atskleis veiklos paslaptis. Bomberis bene vienintelis iš šalies nusikaltėlių ryžosi sukrečiantiems liudijimams – už kiek, ką ir kokiais būdais „vertė“.
Įsirašęs keliasdešimt valandų V. Januškevičiaus ir kitų iki šiol gyvų svarbiausių bylos liudytojų pasakojimų, sulaukęs daugybės laiškų ir apdorojęs didžiulės apimties kriminalines bylas, knygą parašęs žurnalistas suvokė, kad laikė tikrą informacijos bombą savo rankose.
„Daugelis nusikaltėlių net ir po daugybės metų nelinkę pripažinti savo nusikaltimų. Kadangi nesu toks veikėjas kaip H. Daktaras ar S. Gaidjurgis, manau, kad man nėra ką prarasti, todėl atėjo laikas savo išpažintimi pasidalinti su visuomene“, – per vieną susitikimų su žurnalistu D. Dargiu Lukiškių kalėjime kalbėjo V. Januškevičius.