Besigraudinantis anykštėnas dabar sunkiai renka žodžius mėgindamas atpasakoti, ką vilkų gauja išdarinėjo šiame lauke su jo avimis. Iš miško atslinkę plėšrūnai į ramiai pievoje besiganančių juodagalvių būrį pjauti įsisuko vidury baltos dienos. Vilkų grobis šokiruoja – iškart išguldytos 34 avys, dar keletas apdraskyta.
Anykščių rajone ūkininkaujantis tėvas su sūnumi augina per 800 "Romanovo" veislės avių. Jos išsibarstę per kelias vietas. Vilkai užpuolė Svėdasų seniūnijoje esančioje sodyboje besiganiusias avis. Plėšrūnai, sudraskę šitiek gyvulių, ūkininkams pridarė nemenkų nuostolių. Anykštėnai neabejoja, ganykloje būta ne vieno žvėries. Pasak Svėdasų girininkijos atstovų, šiame krašte vilkų pėdsakų jie pastebi nuolat, ir ne tik vasarą, bet ir žiemą.
Pikčiūnų šeima įsitikinusi - vilkų miškuose sparčiai daugėja. Vien Anykščių krašte vilkai kasmet papjauna po keliasdešimt avių. Kad Anykščių rajono miškuose vilkų apstu, mano ir vietos medžiotojai. Tačiau jie esą bejėgiai – Utenos apskrityje šiemet buvo leista sumedžioti tik 5 vilkus. Juos per rekordiškai trumpą laiką nušovė kitų rajonų medžiotojai. Taip esą Anykščių rajone jau keleri metai iš eilės vietos medžiotojai nėra sumedžioję nė vieno vilko.
Aplinkos ministerijos sprendimas, kur ir kiek leisti sumedžioti vilkų Lietuvoje, piktina ne tik medžiotojus, bet ir nuo plėšrūnų kenčiančius ūkininkus. Jiems nesuprantamas ir gailestis, kurį demonstruoja vilkų gynėjai. Anykštėnai įsitikinę - vilkus reikia ne saugoti, o medžioti.
Avių netekusiems ūkininkams patirti nuostoliai turėtų būti kompensuojami iš Anykščių savivaldybės specialaus fondo. O, kad žaliųjų saugomi vilkai nepridarytų naujų nuostolių, vietos girininkai ūkininkams paskolino virvę su raudonomis vėliavėlėmis. Gal bent tai padės apsaugoti gyvulius nuo suįžūlėjusių miško pilkių.