Prie Vilkaviškio esančios degalinės darbuotojos negalėjo patikėti savo akimis: eilėje, su kitais klientais, ramiai sau stovi stirniukas. Gyvūnas užtikrintai laukia, kol bus aptarnautas kitas klientas, tarsi žinodamas, ko atvyko į degalinę.
Degalinės darbuotojos sako, kad stirniukas įėjo pats pro automatiškai atsidarinėjančias duris. Leidosi glostomas ir filmuojamas. Ir neskubėjo išeiti. Ko ir skubėti, jei vaišinama gardžiomis salotomis ir rodomas išskirtinis dėmesys.
„Iš tikrųjų, labai nustebino ir mane, ir aplinkinius, kurie tuo metu buvo degalinėje. Gyvūnas buvo labai draugiškas ir meilus. Leidosi glostomas, leidosi maitinamas. Noriai valgė mūsų salotas“, – pasakoja degalinės vadovė Valda.
Visgi toks stirniuko meilumas ir drąsa žmonėms sukėlė įtarimų, ar tik jis nėra girtas. Kad stirnos vaikščioja apsvaigusios, specialistams jau seniai žinoma.
„Galbūt buvo šiek tiek apsvaigęs, gal sakyčiau. Turiu ir nuotraukų, fotografavome nemažai. Toks keistas elgesys – lyg sulėtinti judesiai. Konsultavausi su žinovais, ką su juo daryti, tai sako, kad nuo rapsų gali būti apsvaigęs“, – kalba Valda.
Anot degalinės vadovės, stirniukas neskubėjo išeiti. Pabuvęs, gavęs dėmesio ir salotų, gyvūnas pats išėjo kaip atėjęs. Ir tuoj susirado kitų draugų. Lyg niekur nieko guli žmonių kieme, prie šuniuko būdos.
Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos narys Andrius Rapalas sako, kad tas pats stirniukas dažnai matomas vilkaviškiečių kiemuose. Anot medžiotojo, tai nereiškia, kad gyvūnas vaikšto nuolat girtas ir dėl to nebijo žmonių. Tačiau, kad yra buvęs apsvaigęs – neabejojama. Stirnos prisiėda rapsų, o ten esanti medžiaga jas veikia kaip žmones alkoholis: žvėrys praranda budrumą.
„Kas galėjo nutikti anksčiau – visko galėjo būti. Galėjo būti privalgęs tam tikru momentu to rapso ir gal šitaip žmonės gal net rado. Gal parsinešė namo, prisijaukino. Tas irgi gali sukelti situaciją, kad žvėrys šitaip gali priprasti ir prie žmonių“, – aiškina medžiotojas Andrius Rapalas.
Specialistai pataria nemaitinti laukinių gyvūnų. Tiesa, istorijos herojui tai jau negalioja: jis įpratęs būti prie žmonių.
„Tada žvėris, pripratęs prie žmonių, nebegali susirasti sau maisto. Tiesiog tikisi, kad žmonės pastoviai šers“, – sako A. Rapalas.
Pastaraisiais metais stirnų populiacija Lietuvoje smarkiai išaugo. Dėl to šie gyvūnai vis dažniau matomi prie gyvenamųjų namų.