Vieną mandatą Europos Parlamente (EP) iškovojusios Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sako tą vienintelę vietą užimsiąs pats, kad būtų išnaudota proga paegzaminuoti Lietuvos teisėsaugos sistemą.
"Komandos viduje tarėmės, kad vieta būtų užleista man, nes reikia išnaudoti progą Lietuvos teisėsaugos sistemai praeiti egzaminą Europos Parlamente. Tai bus naudinga visai Lietuvos teisės sistemai, visiems Lietuvos žmonėms ateityje apginti savo teises", - kalbėjo V. Uspaskichas.
Europarlamentaro mandatas finansinėmis machinacijomis kaltinamam V. Uspaskichui garantuotų neliečiamybę. "Šituo pagrindu galima išpešti daug naudos visai Lietuvai. Ruošiant savo gynybinę poziciją, pristatymą Europos Parlamentui, atlaikant demokratinį požiūrį, jeigu tai yra politinis susidorojimas, tai ten turėtų įžvelgti šitą dalyką. Jau ketvirti metai nesugeba nei įrodyti, nei pareikšti milijoninį ieškinį, apie kurį kalba. Jiems bus labai nemalonus šitas dalykas", - įsitikinęs Darbo partijos lyderis.
V. Uspaskichas teigia norįs įsijungti į Liberaldemokratų aljansą ir darbuotis energetikos, ekonomikos srityse, taip pat kreipsiąs dėmesį į žmogaus teisių, Europos jaunimo užimtumo klausimus, o darbo patirties EP semsis iš pirmosios kadencijos europarlamentaro Šarūno Biručio.
"Nors pagal dvasią esu konservatorius, kiek idealistas, todėl sutikčiau kalbėti apie kapitalizmą su socialinėmis garantijomis, kitaip nebus laiminga nei Lietuva, nei žmonės, nei valstybė", - kalbėjo V. Uspaskichas.
"Esu įsitikinęs, kad vienas ar dvylika europarlamentarų nuo Lietuvos yra beveik tas pats tarp 736 narių. Tai priklausys nuo asmeninės patirties, užsispyrimo, teisingo akcentų sudėliojimo, aktyvinant nacionalinę valdžią, bendraujant su Europos komitetu Seime", - teigė V. Uspaskichas, daug vilčių dedantis į su finansais susijusį Lietuvos atstovą Europos Komisijoje.
Dėl Lietuvos rinkėjų pasyvumo, jų neinformavimo ar dezinformavimo Darbo partijos atstovai atvirai kaltino Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską, siūlydami jam atsistatydinti, taip pat Prezidentą Valdą Adamkų ir visuomeninį transliuotoją.
"Daugelis rinkėjų ne tik nebuvo susipažinę su kandidatais ar politinėmis organizacijomis, bet ir nežinojo, kad iš viso vyks rinkimai. Esu įsitikinęs, kad tai yra klaida, kurią reikia nedelsiant taisyti, nes kitaip galim pastumti Lietuvą nuo demokratinių pamatų ant diktatoriškų pamatų. Todėl, kad gali viena ar dvi politinės organizacijos bandyti visiškai įsigalėti politinėje arenoje, o tai kvepia diktatūra. Nesvarbu, kad tos partijos šiandien vadinamos tradicinėmis, bet žinome, kaip jie valdė devyniolika metų. (...) Ir tie žmonės lieka politinėje arenoje ir dominuoja, ypač kai mažas (rinkėjų) aktyvumas", - kalbėjo V. Uspaskichas, dabartinę situaciją šalyje įvardijęs kaip "baisią".
Jis pateikė Belgijos ir Olandijos pavyzdžius skatinant piliečius prisiimti atsakomybę už formuojamą valdžią ir baudų už nebalsavimą rinkimuose efektyvumą.
Išankstiniais duomenimis, Europos Parlamento rinkimuose surinkusi beveik 9 proc. rinkėjų balsų, Darbo partija pateko į pirmąjį daugiausia balsų surinkusių partijų ketvirtuką po Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, Socialdemokratų partijos bei partijos Tvarka ir teisingumas.