Nuo Boriso Jelcino iki Margaret Thatcher, nuo Aleksandro Litvinenkos ir Boriso Berezovskio iki generolo Augusto Pinocheto – su visais šiais iššūkiais teko susidurti viešųjų ryšių Didžiojoje Britanijoje krikštatėviu laikomas Timothy Bellas. Dabar 66 metų konservatyvių pažiūrų specialistas priėmė dar vieną išbandymą – pagerinti paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamo Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos įvaizdį, rašo „Moscow Times“.
„Jis norėtų, kad tarptautinė bendruomenė geriau suprastų jo šalį ir geriau suvoktų jo pasiekimus“ – telefonu teigė viešųjų ryšių specialistas. T. Bellas, kuris yra Didžiosios Britanijos Lordų rūmų narys, į Minską susitikti su A. Lukašenka buvo atvykęs ketvirtadienį. T. Bellas ilgą laiką dirbo savo draugo bei prieštaringai vertinamo oligarcho Boriso Berezovskio įvaizdžio formuotoju. Viešųjų ryšių specialistas kol kas neatskleidžia, kokiu būdu gerins Baltarusijos įvaizdį Vakaruose, tačiau teigė, kad A. Lukašenka šalies gyventojams pakėlė pensijas bei atlyginimus, todėl derėtų susikoncentruoti būtent ties šiais pasiekimais.
„Lukašenka nesupranta, kodėl jo šalis tuo pačiu metu negalėtų būti ir Vakarų, ir Rusijos draugė“ – teigė T. Bellas. A. Lukašenka T. Bellui pareiškė, kad dirbti Baltarusijoje jam bus vienas malonumas. Anot diktatoriaus, viešųjų ryšių specialistas bus tarsi Didžiosios Britanijos geros valios ambasadorius jo šalyje. Viešųjų ryšių specialistas esą ragins A. Lukašenką atsisakyti izoliacionistinės politikos, kuri visiškai nepadeda šalies įvaizdžiui bei investicijų iš užsienio pritraukimui.
Baltarusijos ekonomika vis dar yra labai priklausoma nuo Rusijos tiekiamų energetinių išteklių. Tačiau Maskva po truputį kelia išteklių kainas ir ateityje juos Minskui pardavinės pasaulinėmis rinkos kainomis. 2006 metais už 1 tūkst. kubinių metrų dujų Baltarusija mokėjo vos 60 JAV dolerių, tačiau jau šių metų pabaigoje kaina turėtų padidėti iki 170 JAV dolerių. Tad Baltarusijai reiks ir Vakarų pagalbos bei iš ten galinčių ateiti pinigų. Jau kalbama, kad vardan šalies įvaizdžio gerinimo A. Lukašenka po truputį yra linkęs iš kalėjimų paleisti politinius kalinius bei palaipsniui mažinti Vyriausybės kišimąsi į privatų verslą.
Per keturis dešimtmečius trunkančią karjerą T. Bellas visada siekdavo atskirti asmeninę etiką nuo verslo etikos. Būtent dėl to jam nekyla jokių problemų dirbant tokių žmonių kaip A. Pinochettas ar dabar A. Lukašenka labui. Per kelis metus už darbą T. Bellas iš Baltarusijos turėtų gauti kelis milijonus dolerių.