Tačiau jau 2019-ųjų sausį „Henn-na“ viešbučio savininkams teko net pusiau sumažinti savo 243 robotų armiją ir atgal priimti žmones. Priežastis – neefektyvumas ir nuolatinės problemos darbo vietose.
Leidinyje „The Wall Street Journal“ buvo pateiktos kelios istorijos, kuriose atskleista, kad robotai nesusitvarkydavo su jiems iškeltomis užduotimis. Šių problemų sprendimui bendrovei tekdavo nuolat kviestis tuos kelis likusius „gyvus“ darbuotojus.
Robotas-asistentas Churi turėjo atsakinėti į svečių užklausas, tačiau nesugebėjo įveikti net pačių elementariausių užklausų. Pavyzdžiui, jis negalėjo įvardinti žymesnių vietų aplink viešbutį – tai gebėdavo atlikti net viešbučio svečių išmanieji telefonai.
Kiekviename viešbučio kambaryje stovėjo nedidelis robotas-pagalbininkas. Vieno svečio teigimu, robotas reagavo į jo knarkimą ir nuolat prižadindavo klausdamas „Ar galiu kuo nors padėti?“.
Registratūroje „sėdėjo“ robotai-dinozaurai, tačiau ir čia visą darbą už juos iš esmės turėjo atlikti žmonės, nes pirmieji negalėjo padaryti paso kopijos ar panašių elementarių darbų.
Du daiktus nešiojantys robotai galėjo pasiekti tik 24 viešbučio kambarius iš 100. Jie negalėjo dirbti sningant ar lyjant, o jeigu susidurdavo koridoriuje – užstrigdavo bandydami praleisti vienas kitą.
Nepaisant viešbučio robotų specifikos, svečiai skųsdavosi, kad toks įkyrus ir prastai veikiantis technologijų taikymas juos labiau erzino.
Daugelis robotų viešbutyje išdirbo net ketverius metus, kol vadovybė nusprendė jų atsisakyti. „Henn-na“ atstovai pripažino, kad „automatizuoto viešbučio“ koncepcijai kol kas dar reikalingi žmonės, tačiau iki galo šios idėjos neatsisako.