Tauragės apylinkės teismo nuosprendžiu 58 metų vyras nuteistas už tai, kad viešai raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius keturis teisėjus, laiškuose teisėjams išvadindamas juos neigiamais epitetais: „subingalvis ateivis inkvizicijos teisėjas“, „inkvizitorius“, „moralinė višta“, „teisę ir žmogiškumą sąmoningai niekinantis subingalvis ateivis inkvizitorius, visuomeninė atmata, neaiškios sudėties biologinės masės darinys“.
Nubaudė už nusikaltimus
Už kiekvieno iš keturių teisėjų atžvilgiu padarytą nusikalstamą veiką vyrui buvo skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o jas subendrinus buvo paskirta galutinė 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams.
Apylinkės teismo nuosprendį nuteistasis prašė panaikinti, o du iš nukentėjusių teisėjų prašė skirti griežtesnes bausmes už kiekvieną iš nusikaltimų, taip pat griežtesnę subendrintą galutinę bausmę ir netaikyti bausmės vykdymo atidėjimo.
Bylą išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir iš dalies patenkino nukentėjusiųjų apeliacinius skundus.
Teismas pažymėjo, kad neturi pagrindo nesutikti su pirmosios instancijos teismo padaryta išvada, kad elektroniniu paštu išsiųsti raštai, juose teisėjų atžvilgiu vartojami niekinantys žodžiai viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teisėjus.
Apeliacinės instancijos teismui nekilo abejonių, kad vyras sąmoningai siekė viešai pažeminti teisėjus, parodyti nepagarbą jiems.
Vertindama nuteistajam paskirtas bausmes, teisėjų kolegija padarė išvadą, kad pirmosios instancijos teismo paskirtos bausmės už kiekvieną iš nusikalstamų veikų yra per švelnios, jis nepadarė išvadų dėl savo tyčinio priešingo teisei elgesio, turėdamas teistumą, neatlikęs bausmės už analogišką nusikaltimą, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu vėl pakartotinai nusikalto, o savo priešingo teisei elgesio nenutraukė net šios bylos tyrimo ir teisminio nagrinėjimo metu.
Atsižvelgiant į tai, jog tauragiškiui atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas recidyvistu, teisėjų kolegijos nuomone, yra pagrindas už atskirus padarytus nusikaltimus skirti po 1 metus 2 mėnesius laisvės atėmimo.
Apygardos teismas, vertindamas teismo sprendimą atidėti bausmės vykdymą, padarė išvadą, kad nuolatinės gyvenamosios vietos turėjimas ir individualios veiklos vykdymas nepagrindžia bausmės vykdymo atidėjimo taikymo jau už analogiško pobūdžio nusikaltimus trečią kartą. Todėl ir išvada, kad bausmės tikslai nuteistajam dar gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo, priešingai nei sprendė apylinkės teismas, negalima, pirmadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.