• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skirtingoms pasaulio šalims skirtingai sekasi kovoti su COVID-19 pandemija ir skiepyti savo gyventojus. Lietuva pilnai kol kas paskiepijo kiek daugiau nei pusę savo gyventojų, todėl šalyje tebeveikia įvairūs apribojimai, maža to, dar kalbama ir apie jų griežtinimą. O kaip elgiasi valstybės, kurių pasiskiepijimo rodiklis panašus į Lietuvos?

Skirtingoms pasaulio šalims skirtingai sekasi kovoti su COVID-19 pandemija ir skiepyti savo gyventojus. Lietuva pilnai kol kas paskiepijo kiek daugiau nei pusę savo gyventojų, todėl šalyje tebeveikia įvairūs apribojimai, maža to, dar kalbama ir apie jų griežtinimą. O kaip elgiasi valstybės, kurių pasiskiepijimo rodiklis panašus į Lietuvos?

REKLAMA

Lietuvoje visos populiacijos pilno paskiepijimo rodiklis siekia 57,9 proc. Nevakcinuotiems šalies gyventojams be galimybių paso apribotas lankymasis prekybos vietose, jie negali gauti dalies paslaugų.

Be to, Vyriausybė kitą savaitę ketina spręsti dėl papildomų saugumo priemonių, tarp jų – privalomos veido apsaugos kaukės tam tikrose vietose.

Anglija

Jungtinėje Karalystėje visos populiacijos vakcinacijos lygis siekia 66,9 proc., Anglijoje – 66,7 proc.

Nors planavo nuo spalio 1-osios įvesti galimybių pasą, Anglija šį projektą įšaldė. Vietoj to rugsėjo viduryje britų valdžia paskelbė du planus – planą A ir planą B, – kuriais numatoma, kaip bus kovojama su pandemija. 

REKLAMA
REKLAMA

Plane A numatoma, kad trečioji COVID-19 vakcinos dozė bus siūloma maždaug 30 mln. Anglijos gyventojų, įskaitant vyresnius nei 50 metų amžiaus asmenis, sveikatos apsaugos ir socialinius darbuotojus bei jaunesnius asmenis su sveiktos problemomis.

REKLAMA

Plane A taip pat numatoma siūlyti skiepus 12–15 metų amžiaus vaikams ir toliau skatinti nesiskiepijusius vakcinuotis.

Šalies gyventojai ir toliau tebėra testuojami dėl COVID-19, taip pat jie skatinami skiepytis nuo gripo. Išlieka rekomendacijos vėdinti patalpas bei dėvėti apsaugines veido kaukes susibūrimuose.

Tuo metu plane B, kuris būtų įvedamas, jei nepakaktų plano A priemonių, numatoma, kad apsauginės veido kaukės kai kuriose vietose taptų privalomos. Taip pat žmonės būtų prašomi dirbti iš namų, kartu būtų įvesti skiepų pasai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Anglijoje kai kuriose vietose, pavyzdžiui, ligoninėse, privaloma laikytis bent 1 metro atstumo nuo kitų asmenų.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas uždarose erdvėse. Tiesa, kai kurios parduotuvėse ar transporto priemonėse prašoma dengti nosį ir burną kaukėmis.

Be to, visi asmenys, kuriems pasireiškia COVID-19 simptomai, privalo izoliuotis 10 dienų, arba kol sulaukia neigiamo PGR testo rezultato.

Lenkija

Kol kas pilnai vakcinuota 50,9 proc. Lenkijos gyventojų, todėl šalyje išliko dalis ribojimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos gyventojams ir svečiams būtina laikytis bent 1,5 metro atstumo nuo kitų asmenų. Išimtys taikomos to paties namų ūkio gyventojams, neįgaliesiems bei tėvams su vaikais iki 13 metų amžiaus.

Burną ir nosį dengti apsaugine veido kauke būtina autobusuose, traukiniuose, tramvajuose, parduotuvėse, prekybos centruose, turguose, bankuose, pašto skyriuose, teatruose ir kino teatruose, gydymo įstaigose, masažo ir tatuiruočių salonuose, bažnyčiose, mokyklose, universitetuose ir valstybinėse įstaigose. Dengti veido nebūtina atvirose erdvėse.

REKLAMA

Tai pat šalyje galioja srautų valdymo taisyklės. Pavyzdžiui, muziejai ir galerijos turi užtikrinti, kad vienam lankytojui tektų bent 10 kv. metrų ploto, kino teatrai turi užpildyti ne daugiau nei 75 proc. savo sėdimų vietų.

Taip pat galioja apribojimai renginiams. Ir atvirose, ir uždarose erdvėse vykstančiuose koncertuose negali būti užpildyta daugiau nei 75 proc. vietų, tarp žiūrovų turi būti išlaikomas bent 1,5 metro atstumas. Plačiau su Lenkijoje taikomais ribojimais galite susipažinti čia.

REKLAMA

Prancūzija

Prancūzijoje, kur visiškai paskiepyta 64,2 proc. šalies gyventojų, beveik nebeliko jokių ribojimų. Tačiau šalyje, kaip ir Lietuvoje, yra naudojamas galimybių pasas, kurį gauna imunitetą nuo COVID-19 arba neigiamą PGR arba antigeno testą turintys asmenys.

Gyventojai raginami reguliariai plauti rankas su muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį, naudoti vienkartines servetėles, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, taip pat susilaikyti nuo artimo kontakto – rankų paspaudimų, apsikabinimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešose erdvėse rekomenduojama išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo kitų, apriboti socialinius kontaktus, vėdinti patalpas.

Tiesa, vietomis būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. Šis nurodymas galioja viešose uždarose erdvėse – parduotuvėse, biuruose, mokyklose, taip pat viešajame transporte. Kaukės nėra būtinos vietose, kur privalomas galimybių pasas.

Kaukės nėra privalomas atvirose erdvėse, išskyrus ten, kur neįmanoma laikytis atstumo – eilėse, stotyse.

REKLAMA

Galimybių pasas būtinas renginiuose ir susibūrimuose, kur dalyvauja daugiau nei 50 žmonių, viešojo maitinimo įstaigose, prekybos centruose, ligoninėse (išskyrus teikiant skubiąją pagalbą), globos įstaigose, keliaujant ilgus atstumus traukiniais, lėktuvais. Galimybių pasas nebūtinas jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Vokietija

Vokietijoje yra pasiskiepiję 63,7 proc. šalies gyventojų, tačiau šalyje vis tiek galioja ribojimai, panašūs į esančius Lietuvoje.

REKLAMA

Pavyzdžiui, į viešojo maitinimo įstaigas, renginius uždarose erdvėse, apgyvendinimo įstaigas įleidžiami tik bent vieną iš trijų kriterijų atitinkantys asmenys – vakcinuoti, persirgę arba turintys neigiamą PGR arba antigeno testo rezultatą. Ši taisyklė galioja visiems vyresniems nei 6 metų amžiaus šalies gyventojams ir svečiams.

Tiesa, kai kurios Vokietijos žemės norėtų, kad aptarnaujami būtų tik pasiskiepiję arba persirgę gyventojai.

Viešose erdvėse rekomenduojama laikytis bent 1,5 metro atstumo nuo kitų asmenų. Viešajame transporte bei traukiniuose privaloma dėvėti ne bet kokias, o FFP2 arba KN95 apsaugines veido kaukes. Kaukės taip pat privalomos kai kurių miestų centruose ar dažnai lankomose vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kadangi Vokietija yra federacinė valstybė, skirtingose jos žemėse gali galioti skirtingi nurodymai.

Be to, Vokietijos valdžia nusprendė, kad nuo lapkričio 1-osios neskiepyti šalies gyventojai negaus nedarbo kompensacijų, jei dėl teigiamos COVID-19 diagnozės turės izoliuotis.

Italija

Italija, kurioje šiuo metu paskiepyta 66,4 proc. visos populiacijos, pasirinko Lietuvos jau išbandytą kelią – regionų paskirstymą spalvomis pagal epidemiologinę situaciją ir ligoninių užimtumą.

REKLAMA

Pasirinktos spalvos: balta (žemiausia rizika), geltona ir gintarinė (aukštesnė rizika) bei raudona (aukščiausia rizika).

Visoje Italijoje privalu dėvėti apsaugines veido kaukes uždarose patalpose ar viešajame transporte. Taip pat privalu laikytis atstumo nuo kitų asmenų, tai būtina ir viešajame transporte.

Baltosiose Italijos zonose nėra jokių apribojimų, tačiau šalies regionai laisvi priimti savo sprendimus. 

Geltonosiose zonose viešojo maitinimo įstaigos aptarnauja klientus tik atvirose erdvėse. Šiose zonose leidžiama veikti parduotuvėms, šeimoms susitikinėti, tačiau tik iki keturių suaugusių asmenų. Renginiuose atvirose erdvėse gali dalyvauti iki 1000 dalyvių, uždarose – iki 500. Teatrai, kino teatrai, koncertų salės dirba, tačiau gali užpildyti tik iki 50 proc. vietų, be to, privalu išlaikyti atstumus.

REKLAMA

Oranžinėse zonose vietos valdžia laisva nuspręsti, ar leisti asmenų susibūrimus namuose. Viešojo maitinimo įstaigos gamina maistą išsinešti. O raudonose zonose nedirba visos parduotuvės, išskyrus maisto prekes bei vaistines. Žmonės namus gali palikti tik dėl darbo, sveikatos, kartą per dieną pasportuoti ar aplankyti bažnyčią.

Kol kas visi Italijos regionai yra balti, išskyrus Siciliją, kurį pateko į geltonąją zoną. 

Kodėl demagogai nerašo apie ,,reikalavimus,, Skandinavijoje. Kam lyginti Europos kaimą Lietuvą su milijoniniais miestais, kur žmonių tankumas skiriasi dešimtis, o gal net ir šimtus kartų. Nerašykit melo apie Lenkiją, ten ansnukius nešioja nebent ligoniai. Nuvažiuokit ir pamatysit
@Slaugytoja Tačiau, iš tų sergančių, gal tik keli atsidurs ligoninėje. O tarp nevakcinuotų sergančių - 25% sirgs ligoninėje, galbūt mirs... Va, ir visa matematika.
Kuo daugiau vakcinuotų,tuo daugiau sergančių covid'u...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų