• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po įsigaliojusių ribojimų dėl galimybių paso didelėse prekybos tinklų parduotuvėse pirkėjų sumažėjo, o mažesnėse – padaugėjo. Tad vieni prekybininkai perskirstyto darbuotojus  iš didelių parduotuvių perkelia juos į mažesnes, kur didesni pirkėjų srautai. Tuo metu kiti prekybos tinklai darbuotojų trūkumų nesiskundžia, tad kol pirkėjų srautai mažesni, išleidžia juos atostogauti.

Po įsigaliojusių ribojimų dėl galimybių paso didelėse prekybos tinklų parduotuvėse pirkėjų sumažėjo, o mažesnėse – padaugėjo. Tad vieni prekybininkai perskirstyto darbuotojus  iš didelių parduotuvių perkelia juos į mažesnes, kur didesni pirkėjų srautai. Tuo metu kiti prekybos tinklai darbuotojų trūkumų nesiskundžia, tad kol pirkėjų srautai mažesni, išleidžia juos atostogauti.

REKLAMA

Prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ personalo departamento direktorė Edita Jakučionytė-Lukšė teigė, kad nuo spalio tūkstančiams darbuotojų bus keliami atlyginimai.

„Padidintas algas nuo kito mėnesio gaus daugiau kaip 5000 prekybos tinklo darbuotojų.

Darbuotojai ir jų darbo sąlygų gerinimas yra mūsų įmonės prioritetas. Pastarieji metai prekybos sektoriaus darbuotojams buvo itin sudėtingi. Norime, kad jie jaustųsi įvertinti už pastangas, todėl priėmėme sprendimą didinti atlyginimus. Per ateinančius metus bendrovė į darbo užmokesčio didinimą investuos daugiau kaip 5 milijonus eurų“, – skaičiavo E. Jakučionytė-Lukšė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas įmonėje siekia 1083,46 euro neatskaičius mokesčių.

Personalo departamento direktorės teigimu, prekybos tinklo darbuotojų atlyginimai priklausomai nuo atsakomybių kils apie 4–18 proc.

REKLAMA

„Atlyginimai bus didinami prekybiniuose, gamybiniuose, logistikos padaliniuose dirbantiems žmonėms. Algas peržiūrime ir keliame reguliariai, nes to reikalauja rinka. Norime atitikti rinkos standartus ir būti patrauklus darbdavys

Susiduriame ir su darbuotojų trūkumu. Daugiausiai šiuo metu reikia kasininkų, salės darbuotojų. Ko gero tokios įtemptos situacijos rinkoje dar niekada neturėjome. Šią problemą sprendžiame darbuotojus perskirstydami į tas parduotuves, kur šiuo metu didesni srautai pirkėjų. Taip pat stengiamės išnaudoti technologinius sprendimus, pavyzdžiui, savitarnos kasas“, – komentavo personalo departamento direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, nuo liepos 1 d. visiems darbuotojams suteiktas papildomas sveikatos draudimas, leidžiantis savo sveikata ir gauti kvalifikuotą konsultaciją ar gydymą.

„Sveikatos draudimas prekybos tinklo darbuotojams suteikia galimybę kreiptis tiek į valstybines, tiek į privačias gydymo įstaigas, kuriose pagalbos dažnu atveju galima sulaukti greičiau. Sveikatos draudimas taikomas ir kritinių ligų, įskaitant COVID-19, atveju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džiaugiamės, kad mūsų darbuotojai yra sąmoningi, tad jeigu pačioje pradžioje buvo nepasitenkinimo dėl skiepų ar testavimo, dabar dėl to nusiskundimų nesulaukėme“, – sakė R. Jakučionytė-Lukšė.

Darbuotojų netrūksta

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis teigė, kad įmonės darbuotojams atlyginimai yra didinami kiekvienais metais.

REKLAMA

„Tam tikroms pozicijoms atlyginimai keliami skirtingu laikotarpiu. Kaip bus artimiausiu laikotarpiu, dar žiūrėsime ir spręsime. Žiūrėsime, kaip klostysis situacija dėl šiuo metu valdžios įvestų ribojimų, kurie daro nuostolius.

Tačiau apskritai mūsų atlyginimai yra vieni didžiausių prekybos tinkluose. Stebime rinką, kad mūsų darbuotojai gautų gerus ir konkurencingus atlyginimus“, – sakė prekybos tinklo atstovas.

REKLAMA

Anot jo, šiuo metu prekybos tinkle darbuotojų netrūksta, tačiau gerų naujų darbuotojų įmonė neatsisakytų.

„Darbuotojų paieška pas mus vyksta beveik nuolat. Tačiau didelėje įmonėje tai yra normalus reiškinys.

Taip pat nepastebėjome, kad valdžiai įvedus griežtesnius ribojimus dėl skiepų ar testų, darbuotojai būtų nepatenkinti. Gal tik vienas kitas darbuotojas dėl to išėjo iš darbo“, – sakė D. Ryliškis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, šiuo metu parduotuvėse persiskirsto pirkėjų srautai.

„Mažesnėse parduotuvėse pirkėjų labai daug o didelėse – pirkėjų sumažėjo. Todėl jose dirbantiems darbuotojams siūlome išeiti atostogauti, jeigu jie to nori. Arba dar svarstome darbuotojus perkelti į tas parduotuves, kur didesni pirkėjų srautai“, – pasakojo D. Ryliškis.

Jo atstovaujamame prekybos tinkle atlyginimų vidurkis siekia 1347,89 euro neatskaičius mokesčių, rodo „Sodros“ duomenys.

REKLAMA

4 atlyginimo augimo pakopos

Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė tikino, kad nuolat yra stebima situaciją rinkoje ir į ją reaguojama.

„Atlyginimai yra peržiūrimi periodiškai, kaip tik šiuo metu vyksta kitų metų planavimas ir atlyginimų kėlimas yra vienas iš prioritetinių klausimų. Remiantis rugpjūčio mėnesio duomenimis, vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių įmonėje siekia 1896,65 euro ir yra aukščiausias, palyginti su kitų didžiųjų prekybos tinklų vidutiniais darbo užmokesčiais.

REKLAMA

Nuo pat prekybos tinklo starto šalyje, savo darbuotojams siekiame užtikrinti konkurencingiausius atlyginimus mažmeninės prekybos sektoriuje. Siekiame, kad darbuotojai jaustųsi tinkamai įvertinti. Pavyzdžiui, dar vasarą buvo padidinti atlyginimai mūsų logistikos sandėlio darbuotojams – čia darbo užmokestis didėjo nuo 5 iki 20 proc.“ – sakė S. Savickienė.

Anot jos, rinkoje konkurencingą atlygį ir reguliarų atlyginimų augimą garantuoja kiekvienoje prekybos tinklo pareigybių kategorijoje numatomos keturios darbo užmokesčio pakopos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jomis iš anksto yra numatytas atlyginimo kilimas ketveriems metams į priekį. Nuo prekybos tinklo starto Lietuvoje parduotuvių darbuotojų atlyginimas kilo 19 proc. Tačiau jeigu parduotuvės darbuotojas įmonėje įsidarbino dar 2017 m., šiandien jis jau yra ketvirtoje pakopoje, tad jo atlyginimas yra pakilęs apie 40 proc., palyginti su karjeros pradžia.

Dėl sparčios tinklo plėtros šalyje, šiuo metu į savo komandą priimtume apie 100 naujų parduotuvių darbuotojų, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Elektrėnuose, Jonavoje, Druskininkuose. Tačiau darbuotojų paieška nėra susijęs su vakcinacija, šiuo metu 80-89 proc. įmonės darbuotojų yra pasiskiepiję, kiti reguliariai testuojasi arba planuoja pasiskiepyti artimiausiu metu“, – komentavo personalo vadovė ir valdybos narė.

REKLAMA

Atlyginimas susideda iš dviejų dalių

Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikino, kad įmonėje atlyginimai peržiūrimi kasmet, net nepriklausomai nuo minimalaus atlyginimo pokyčių.

„Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinis darbo užmokestis prekybos tinklo darbuotojams augo 10,5 proc. Taip pat didėjo ir skatinamųjų premijų fondas. Iš viso per pusmetį išmokėta per 8,6 mln. eurų premijų, t. y. 26 proc. daugiau nei pernai.

REKLAMA

Pagal prekybos tinklo įgyvendinamą atlygio politiką darbuotojų darbo užmokestis susideda iš bazinio atlygio ir skatinamosios premijos, kuri vidutiniškai sudaro 15 proc. darbo užmokesčio. Vidutinis darbo užmokestis daugiausiai – 19,2 proc. – didėjo logistikos darbuotojams, maisto gamybos cechų ir parduotuvių darbuotojams atlyginimai atitinkamai augo 10,9 proc. ir 10,5 proc., o dirbantiems administracijoje – 4,4 proc.“, – atlyginimus komentavo E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, šiuo metu prekybos tinkle dirba daugiau nei 12,6 tūkst. darbuotojų.

„Mes džiaugiamės, kad darbuotojai tampa vis lojalesni ir kaita mažėja. Tačiau šiuo metu įvairiuose Lietuvos miestuose ieškome daugiau nei 400 naujų darbuotojų. Daugiausia ieškoma kasininkų-pardavėjų, taromato operatorių-krovėjų, salės darbuotojų, pardavėjų. Šis poreikis yra išaugęs ir dėl planuojamų naujai atidaryti parduotuvių. Taip pat ieškome darbuotojų maisto gamybos padalinyje – mėsininkų, kepėjų, virėjų fasuotojų, cecho darbuotojų, o sandėliuose – užsakymų komplektuotojų, priėmimo rampos darbuotojų.

Turėjome darbuotojų, kurie nesutiko testuotis ir dėl to paliko įmonę, jų buvo apie 50. Laikantis Vyriausybės nustatytos tvarkos, jei darbuotojas nėra pasiskiepijęs arba persirgęs koronavirusu, privalo testuotis ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų. Jeigu darbuotojas atsisako testuotis, jis nušalinamas nuo darbo ir jam nemokamas darbo užmokestis“, – aiškino E. Dapkienė.

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas jos atstovaujamoje įmonėje siekia 1036,94 euro.

Nauji darbuotojai – naujoms parduotuvėms

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė teigė, kad nustatydama atlygį už darbą įmonė siekia atsižvelgti į rinkos tendencijas ir būti konkurencinga, įvertinti kiekvieno darbuotojo tobulėjimą ir rezultatus siekiant tikslų.

REKLAMA

„Turime visą sistemą, pagal kurią remdamiesi objektyviais kriterijais sprendžiame atlygimų klausimą, jis neatsiejamas nuo viso darbuotojo veiklos vertinimo. Be jokios abejonės, šis procesas vyks ir šiemet, prie algų klausimo bus sugrįžta kalbantis su kiekvienu darbuotoju individualiai.

Susiduriame ir su darbuotojų trūkumu, tai susiję ne tik su padėtimi darbo rinkoje, bet ir su intensyvia mūsų tinklo plėtra. Darbuotojų trūksta ne tik mūsų jau esamose parduotuvėse – formuojame parduotuvių, kurios artimiausiu metu atsidarys, kolektyvus. Ieškome ir kasininkų pardavėjų, ir salės darbuotojų, ir kepėjų – pozicijų pasirinkimas iš tiesų platus“, – vardijo G. Šerėnienė.

„Sodros“ duomenimis, jos atstovaujamoje bendrovėje vidutinis atlyginimas siekia 997,17 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų