• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors triuškinanti pergalė užtikrino V. Putinui naują įgaliojimų terminą, visiškai neaišku, kaip Rusijos prezidentas juo pasinaudos, rašoma „The Financial Times“.

8

Nors triuškinanti pergalė užtikrino V. Putinui naują įgaliojimų terminą, visiškai neaišku, kaip Rusijos prezidentas juo pasinaudos, rašoma „The Financial Times“.

REKLAMA

Kovo 1-ąją, kreipdamasis į Federacijų Tarybą, V. Putinas išsakė dvi prieštaraujančias, jeigu ne viena kitą eliminuojančias užduotis: šuolis į ekonomikos reformas, kuris kardinaliai pakeistų liaudies gyvenimą į gerą, ir bandymas priversti Vakarus gerbti Rusiją dėl šios branduolinės ginkluotės, kurią jis įvardijo kaip „neįveikiamą“.

Dar prieš kelerius metus V. Putinas delegavo buvusiam finansų ministrui Aleksejui Kudrinui sukurti šalies ekonomikos politikos strategiją. Daugelis A. Kudrino šalininkų manė, kad V. Putinas plataus masto struktūrines reformas pavers savo kitos kadencijos programos pagrindu, tai suteiks ekonomikos augimo galimybes.

Tačiau, „Financial Times“ teigimu, V. Putino kalboje V. Putinas paminėjo tik kelis A. Kudrino siūlymus, tačiau palaimino ir priešingus reikalavimus – pažadas ženkliai išauginti soc. srities išlaidas ir plėtoti karingą užsienio politiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų darbo eigoje mes nesivadovausime kažkokiais einamaisiais oportunistiniais įsivaizdavimais. Mes galvosime apie mūsų didžiosios Tėvynės, apie mūsų vaikų ateitį“, – kalbėjo Rusijos prezidentas.

REKLAMA

Net jeigu šį pareiškimą galima traktuoti kaip ekonominio gerbūvio šalyje gerinimą, beveik nėra abejonių, kad V. Putinas koncentruosis į kovą su savo priešais užsienyje.

Leidinys pažymi, kad po pasikėsinimo į Sergejų Skripalį ir jo dukterį, Rusijai, tikėtina, teks laukti naujų Vakarų sankcijų. Rusijos žmonės įpratę atleisti savo valdžiai tokius dalykus vardan „švento tikslo“, tačiau net ir Rusijos politologai sutinka, kad kantrybė nėra beribė.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Kremliaus administracijos darbuotojas Konstantinas Kostinas, dabar – Pilietinės visuomenės fondo vystymo pirmininkas, mano, kad V. Putinui teks surasti balansą tarp savo geopolitinės programos ir poreikio kovoti su skurdu ir turtine nelygybe, o taip pat pakelti sveikatos apsaugos ir išsilavinimo lygį.

Būtinos reformos

Tuo metu, jau minėtasis A. Kudrinas perspėjo, kad naujosios Rusijos vyriausybės lauks „nepopuliarios“ švietimo sistemos, medicinos ir infrastruktūros reformos. Maža to, realizuoti šiuos projektus V. Putinui teks vos per du metus, rašoma „Kommersant“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tempti nėra kaip: kita rinkimų kampanija prasidės ne vėliau nei 2020-aisiais. O tai reiškia, kad būsima vyriausybė turės tik du metus tam, kad realizuotų pokyčių programą. Tai net ne galimybių langas, o orlaidė. Per tuos du metus reikia daryti tai, kas buvo atidėliojama visus šiuos metus dėl artėjančių rinkimų ir remiantis įvairiais atsikalbinėjimais ar mitais, pagrindinis kurių – „šitos priemonės yra nepopuliarios“, – parašė A. Kudrinas savo komentare.

REKLAMA

Pagrindinė baimė šalyje – tai permainų baimė, mano A. Kudrinas. „Su fobijomis reikia kovoti, ir čia valstybei reikia pradėti nuo savęs. Todėl pagrindinė ir pirminė naujosios vyriausybės užduotis – tai nedelsiant paleisti valdžios valdymo sferos reformą. Valstybė privalo keistis – visų pirma rodydama gerą pavyzdį visai valstybei; visų antra, geriau ir greičiau suteikiant daugiau paslaugų piliečiams; trečia, iš esmės realizuoti vystymosi planus“, – pažymėjo jis.

A. Kudrinas yra įsitikinęs, kad be sistemos reformų jokie „proveržiai“ nėra įmanomi. Jis taip pat pažymėjo, kad būtina nustatyti Rusijos prezidento metinėje kalboje minėtus vystymo krypčių prioritetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų